Raptor Express - palnik gazowy do papy
Palnik Raptor Express jest przeznaczony do montażu hydroizolacji bitumicznych. Odznacza się wyjątkową wydajnością oraz wygodą użytkowania, gwarantując jednocześnie operatorowi pełne bezpieczeństwo pracy. Dzięki tym zaletom jest on szczególnie przydatny do robót wymagających dużej precyzji płomienia.

Raptor Express to obecnie jedyny na światowym rynku palnik wyposażony w automatyczne zapalanie i gaszenie płomienia, przeznaczony do układania rolowanych pap bitumicznych do hydroizolacji wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych i inżynieryjnych: płaskich dachów, mostów itd.
Parametry techniczne palnika Raptor zapewniają mu niezrównaną wydajność, dzięki czemu jest on jak dotąd bezkonkurencyjny zarówno we Francji, jak i na rynkach zagranicznych.

Zestaw w walizce: palnik, zapasowy kielich i zapalnik
Ten wyjątkowy pod wieloma względami palnik został opracowany ze specjalnym uwzględnieniem zapotrzebowań branży dekarskiej. Odpowiednio dobrane parametry techniczne pozwalają na znaczne uproszczenie pracy dekarza – montera pokryć wodoszczelnych, a ponadto przyczyniają się do ochrony jego zdrowia.
Oto podstawowe korzyści, jakie zapewnia użytkownikom ten model palnika:
- Mały ciężar i wygoda w użyciu, przyjazny dla środowiska
Maksymalne ograniczenie ciężaru palnika – waży zaledwie 600 g – to wyraz troski o wygodną i bezpieczną pracę instalatora.
Minimalna waga ma na celu zmniejszenie ryzyka urazów RSI, powstających wskutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien. Praca instalatora jest dzięki temu nieporównanie mniej uciążliwa.
Konstrukcja palnika pozwala na obniżenie obciążenia wywieranego na nadgarstek operatora poprzez zmniejszenie masy i momentu obrotowego, co zdecydowanie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka urazów RSI.
Minimalna waga ma na celu zmniejszenie ryzyka urazów RSI, powstających wskutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien. Praca instalatora jest dzięki temu nieporównanie mniej uciążliwa.
Konstrukcja palnika pozwala na obniżenie obciążenia wywieranego na nadgarstek operatora poprzez zmniejszenie masy i momentu obrotowego, co zdecydowanie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka urazów RSI.
- Prostota i szybkość obsługi
Szybkozłącze pozwala na błyskawiczne podłączenie palnika. Wymiana kielichów nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.
- Bezpieczeństwo
Palnik Raptor jest wyposażony w rękojeść z bezpiecznym systemem uruchamiania przy słabym dopływie gazu, co znacznie ogranicza ryzyko wzniecenia pożaru. Zwiększenie dopływu gazu pozostaje pod całkowitą kontrolą operatora, który może go regulować specjalnie do tego przeznaczonym przyciskiem – przypadkowe włączenie palnika jest całkowicie niemożliwe. Uwolnienie przycisku przez operatora powoduje natychmiastowe wyłączenie palnika.
- Zapalnik piezoelektryczny
Raptor posiada automatyczny system zapalania piezoelektrycznego, dzięki czemu tradycyjna zapalniczka przestaje być niezbędnym elementem wyposażenia dekarza. W oczywisty sposób zmniejsza to ryzyko pożaru na budowie.
Poza tym dekarz może spokojnie poświęcić się swojej pracy, nie obawiając się, że zapomni wyłączyć palnik. A wyłączony w porę palnik to oszczędność gazu i zmniejszona emisja CO2.
Poza tym dekarz może spokojnie poświęcić się swojej pracy, nie obawiając się, że zapomni wyłączyć palnik. A wyłączony w porę palnik to oszczędność gazu i zmniejszona emisja CO2.


Palnik Raptor Express z kielichem 90 kW
- Niski poziom hałasu
Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na poziom hałasu palnika, który jest nieporównywalnie niższy w porównaniu z podobnymi narzędziami dostępnymi obecnie na rynku.
- Wytrzymałość
Kielichy palnika wykonane są z tytanu, odznaczającego się wyjątkową wytrzymałością, lekkością i odpornością na wysokie temperatury, urazy mechaniczne i erozję. Palnik Raptor sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Odpowiednia technologia pozwala ponadto na utrzymanie umiarkowanej temperatury kielicha, co zapobiega jego przegrzewaniu się.
- Ultrawydajność
Precyzyjny płomień palnika Raptor to dla użytkownika gwarancja optymalnej wydajności. W zależności od potrzeby do wyboru dostępne są cztery kielichy: 160, 90, 70 i 30 kW.
- Ergonomiczność
Design nowego modelu jest całkowicie odmienny od rozwiązań spotykanych dotychczas w tego typu urządzeniach i kładzie szczególny nacisk na ergonomię pracy użytkownika.
- Przyjazny dla środowiska
Ograniczenie do minimum ciężaru palnika przy jednoczesnym zagwarantowaniu pełnego bezpieczeństwa i wysokiej wydajności to kolejny przejaw troski producenta o otaczające środowisko.
Podobnie jak w przypadku wszystkich wyrobów Guilbert Express, biuro badawcze firmy i tym razem opracowało oryginalne rozwiązanie, pozwalające na redukcję śladu ekologicznego. Przy zmniejszonym zużyciu materiałów powstał produkt trwały i solidny, przyjazny dla środowiska.

Wyposażona w system zabezpieczający rękojeść pozwala na regulację dopływu gazu, co oznacza:
- drastyczny spadek zużycia gazu i tym samym emisji CO2,
- wyeliminowanie ryzyka, związanego z przypadkowym wznieceniem ognia i pożarem na placu budowy, mogącym przynieść nieobliczalne straty zarówno materialne, jak i ludzkie.
Guilbert Express
Źródło: Dachy, nr 6 (210) 2017
Data publikacji: 2017-07-20
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Co pod pokrycie, cz. 1
Grafit i łuski
Elektronarzędzia do zgrzewania na dachu płaskim
Z teczki biegłego, cz. 3
Efektywność w budownictwie Membrany Tyvek
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania