Profesjonaliści cenią jakość
Od ponad 250 lat wkręty Gunnebo wyznaczają standardy jakościowe w branży dekarskiej. Firma, która od 1764 roku dostarcza profesjonalistom zamocowania i akcesoria budowlane, jest producentem jednych z najpopularniejszych na rynku wkrętów do mocowania blachodachówek – tzw. wkrętów farmerskich.

Zastosowanie łączników farmerskich do mocowania blachodachówki do podłoża drewnianego
Otrwałości budynku często decydują szczegóły, dlatego rolą dekarza jest nie tylko stosować się do oczekiwań, jakie stawia przed nim inwestor, ale również rekomendować jak najlepsze rozwiązania. Oszczędzanie na budowie, w szczególności na jakości używanych produktów, potrafi zemścić się dodatkowymi i – warto podkreślić – niepotrzebnymi kosztami remontu nowopowstałego budynku.
Wielkość nie ma znaczenia
Nawet najmniejszy element systemu dachowego może sprawić nie lada kłopot, jeśli za prawidłowym montażem nie będzie podążać jakość. W przypadku wkrętów jest kilka elementów, które mają wpływ na eksploatację dachu:
- łeb,
- metalowa podkładka ze zintegrowaną uszczelką,
- gwint,
- punkt wiercący.
Łeb wkrętu jest jedyną jego częścią widoczną po zamocowaniu na połaci. Dlatego powłoka malarska stosowana we wkrętach farmerskich Gunnebo, oprócz dodatkowych właściwości antykorozyjnych i idealnie dopasowanego koloru do pokrycia, posiada stabilizatory UV. Są one gwarancją ochrony przed blaknięciem pod wpływem promieni słonecznych. Dzięki mającej zastosowanie we wkrętach Gunnebo technologii Powder.coat, powłoka malarska jest odpowiednio trwała, trudno ją uszkodzić podczas montażu i świetnie spełnia swoją funkcję przez wiele lat.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość
Kolejnym istotnym elementem wkrętu jest uszczelka stanowiąca powierzchnię styku podkładki z połacią dachu. Przede wszystkim powinna być wykonana z najwyższej klasy materiału uszczelniającego EPDM, a odpowiednio wyprofilowana podkładka (stalowa lub aluminiowa) powinna zapewnić prawidłowy docisk EPDM. Wtedy inwestor nie musi martwić się o utratę elastyczności czy też wpływ warunków atmosferycznych oraz promieni UV na szczelność pokrycia. Gdyby doszło do utraty szczelności i wdania się wilgoci pod połać, z czasem wywiercone w blachodachówce otwory zaczęłyby korodować, a to mogłoby oznaczać konieczność zrywania blachodachówki i kosztowny remont całego dachu. Kolejną konsekwencją jest zawilgocenie drewnianych elementów konstrukcyjnych i w konsekwencji ich zagrzybienie. Tak uszkodzona więźba musiałaby zostać wymieniona, co stanowi dodatkowy, niemały koszt.
Daj cynk
Całą powierzchnię wkrętów farmerskich Gunnebo pokrywa powłoka cynkowa Dura.zinc, w zależności od przeznaczenia, o grubości 12 lub 20 ?m. Rozwiązanie to chroni przed korozją, a jakość nałożenia powłoki Dura.zinc w procesie produkcyjnym sprawia, że nie zdziera się podczas montażu. Optymalna ostrość punktu wiercącego zapewnia przewiercanie w krótkim czasie – średnio ok. 0,5 s dla blachy grubości 0,75 mm.

Przykłady wkrętów farmerskich firmy Gunnebo, od lewej: GTX F02, G, GT F2 HD, GT F2, GTX F2
Niepowtarzalnie powtarzalna polska jakość
Warto podkreślić, że w firmie Gunnebo proces cynkowania i malowania proszkowego odbywa się we własnym, polskim zakładzie przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych. Stanowi to gwarancję niezawodności produktu potwierdzoną Europejską Aprobatą Techniczną ETA-12/0140. Własne zakłady to nie tylko jakość, ale również, co istotne, najwyższa powtarzalność. Dlatego wkręty Gunnebo od lat cieszą się dużym zaufaniem profesjonalistów.
O firmie
Firma Gunnebo od 1764 r. oferuje najwyższej jakości zamocowania budowlane i usługi z nimi związane. Produkty Gunnebo można znaleźć pod markami takimi jak: Gunnebo Fastening, OFA i Christiania Spigerverk. Oferowane rozwiązania są dostosowane do najbardziej wymagających potrzeb klientów oraz do warunków, w jakich będą używane. Produkty stosowane na zewnątrz muszą bowiem spełniać najwyższe wymagania jakościowe – wykazywać odporność między innymi na działanie soli, wilgoci, wiatru oraz zużycie mechaniczne w konstrukcjach. Natomiast produkty Gunnebo przeznaczone do stosowania wewnątrz wyróżniają się estetyką wykończenia oraz intuicyjnym montażem. Gunnebo rozpoczęło swoją działalność od produkcji gwoździ w 1764 r. W ciągu 250 lat firma zgromadziła niezbędną wiedzę i doświadczenie, które stanowią wsparcie dla profesjonalistów. Obecnie Gunnebo jest wszechstronnym dostawcą technik zamocowań ze szczególnym naciskiem na rozwój unikalnych i innowacyjnych produktów wraz z zapewnieniem wsparcia technicznego klientom. Gunnebo Fastening to lider swojej branży na europejskich rynkach, w szczególności w Skandynawii i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce od ponad 20 lat firma dostarcza profesjonalistom produkty najwyższej jakości i zapewnia wsparcie, które przekłada się na satysfakcję klientów końcowych.
Na podstawie materiałów
firmy Gunnebo
Źródło: Dachy, nr 9 (189) 2015
Data publikacji: 2015-10-28
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Co pod pokrycie, cz. 1
Grafit i łuski
Elektronarzędzia do zgrzewania na dachu płaskim
Z teczki biegłego, cz. 3
Efektywność w budownictwie Membrany Tyvek
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania