Strona główna | TechnikaPokrycie dachowe w systemie Sika na kopule akumulatora ciepła w elektrociepłowni

Pokrycie dachowe w systemie Sika na kopule akumulatora ciepła w elektrociepłowni

Akumulator ciepła o pojemności użytkowej około 20 tys. m3 i wysokości 62 m wybudowany w elektrociepłowni w Bielsku-Białej służy do kompensowania dobowych wahań zapotrzebowania na ciepło, szczególnie w okresie przejściowym sezonu grzewczego. W trakcie realizacji tej inwestycji wykorzystano m.in. produkty firmy Sika.

Inwestor oczekiwał jednolitej i szczelnej warstwy hydroizolacji ułożonej na warstwie izolacji termicznej z wełny mineralnej. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania i konserwacji pokrycia, należało zapewnić też bezpieczny dostęp i przebywanie na dachu.


Trwałe i niezawodne pokrycie dachowe Sarnafil®

Oferowane przez Sika kompleksowe rozwiązania obejmujące membranę i wszystkie niezbędne akcesoria do jej montażu pozwalają na wykonanie trwałego i niezawodnego pokrycia dachowego spełniającego wszystkie oczekiwania projektantów i inwestorów.


Do pokrycia kopuły akumulatora ciepła w Bielsku-Białej zastosowano przeznaczoną do bezpośredniej ekspozycji membranę Sarnafil® TS 77-18 o grubości 1,8 mm. Membranę ułożono swobodnie i mechanicznie zamocowano do podłoża konstrukcyjnego dachu.

Z uwagi na nietypową konstrukcję dachu nietypowe było także mocowanie mechaniczne. Z racji kształtu kopuły łączniki zostały rozmieszczone nieregularnie. Aby zapewnić jak największą szczelność pokrycia, każdy łącznik został zakryty/uszczelniony pojedynczą łatką z membrany. Uzupełnieniem łączników punktowych Sarnafast® były profile ze stali ocynkowanej do mocowania liniowego Sarnabar® 6/15.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania dachu na membranie ułożono ścieżki komunikacyjne z profilowanej maty z FPO Sarnafi l® T Walkway Pad.

Źródło i zdjęcia: Sika
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się