Strona główna | TechnikaObniżony montaż okien dachowych Roto - dlaczego warto?

Obniżony montaż okien dachowych Roto - dlaczego warto?

Harmonijne licowanie okien i dachu robi ogromne wrażenie. Tym bardziej, że za walorami wizualnymi kryją się konkretne korzyści.

Istnieje niewiele różnic pomiędzy tradycyjnym a pogłębionym montażem. Obydwa rozwiązania, przeprowadzone zgodnie ze sztuką dekarską, są punktem wyjścia do aranżacji jasnego i ciepłego poddasza.


W przypadku obniżonego montażu stosowany jest specjalny kołnierz z dodatkowymi akcesoriami. Choć to rozwiązanie jest droższe i bardziej pracochłonne, pozwala zamontować okno głębiej w konstrukcji dachu nawet o 12 cm. Te kilka centymetrów sprawia, że okno jest mniej narażone na wpływ czynników atmosferycznych, a zwłaszcza niskich temperatur. Dzięki temu, maleje ryzyko powstawania mostków termicznych na jego obwodzie, a okno osiąga lepszy parametr cieplny
– mówi Tadeusz Małyska, Trener Roto Campus i ekspert Roto Okna Dachowe. – Warto zaznaczyć, że pogłębiony montaż jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym na dachach z płaskim pokryciem.
Głównym atutem obniżonego montażu jest estetyka. Okna są zintegrowane z połacią dachu, dlatego bez względu na kolorystykę całość wygląda ładnie. Oczywiście walor wizualny można spotęgować, wybierając dachówki i oblachowanie okien w jednym kolorze, jak np. antracyt metallic. Wbrew pozorom w oknach umiejscowionych niżej, względem pokrycia dachowego, można bez przeszkód montować wszelkiego rodzaju akcesoria zewnętrzne, jak rolety lub markizy.

Obniżony montaż okien Roto

  
Okno Designo R8 z kołnierzem ETL                          Okno RotoQ z kołnierzem EDN

Aby zwiększyć możliwości projektowania, marka Roto Okna Dachowe proponuje trzy rodzaje kołnierzy. Dla okien z serii Designo i dachów o nachyleniu 30-65° rekomendowany jest kołnierz ETL, pozwalający obniżyć modele R6/R8/R4/R7 o 6 cm, a okna R4 i R7 o 12 cm. Z kolei dla najnowszej linii okien RotoQ przygotowano dwa kołnierze: EDJ i EDN, które pogłębiają montaż o 4 cm w dachach o nachyleniu 20-90°.

Źródło: Roto Okna Dachowe .


CZYTAJ WIĘCEJ

Niskoemisyjne okno Roto Designo R8 NE
Producenci okien dachowych. Roto Frank. Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem
RotoComfort i8 - pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe
Okno RotoQ - licencja na klik
Okno dachowe RotoQ: solidny montaż i ponadczasowy designDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się