Największa bezprzewodowa moc od Milwaukee
Tego lata Milwaukee® wprowadza na rynek nową baterię o pojemności 9,0 Ah
(M18™ Redlithium-Ion™ High Demand™ 9,0 Ah) i najlżejszy młot M18 Fuel™ SDS-Max.
W ten sposób ogłasza istotny krok w kierunku pełnego zastąpienia przewodów zasilających. Dwa nowe rozwiązania technologiczne w połączeniu z zaawansowanymi silnikami i elektroniką w systemie M18™ zmieniają dotychczasowe myślenie o elektronarzędziach, które mogą już pracować w najcięższych warunkach przez wiele godzin bez konieczności zasilania sieciowego.
(M18™ Redlithium-Ion™ High Demand™ 9,0 Ah) i najlżejszy młot M18 Fuel™ SDS-Max.
W ten sposób ogłasza istotny krok w kierunku pełnego zastąpienia przewodów zasilających. Dwa nowe rozwiązania technologiczne w połączeniu z zaawansowanymi silnikami i elektroniką w systemie M18™ zmieniają dotychczasowe myślenie o elektronarzędziach, które mogą już pracować w najcięższych warunkach przez wiele godzin bez konieczności zasilania sieciowego.

Zestaw akumulatorów M18™ Redlithium-Ion™ High Demand™ 9,0 Ah Milwaukee®
Wraz z wprowadzeniem nowego zestawu akumulatorów M18™ Redlithium-Ion™ High Demand™ 9,0 Ah Milwaukee® wykorzystuje ekstremalną wydajność M18 Fuel™ i doprowadza swoje elektronarzędzia do osiągów nie spotykanych na rynku, pozwalając na otwarcie nowych możliwości użytkowych narzędzi, bez potrzeby stosowania generatorów prądu. Nowa bateria zapewnia 5 razy dłuży czas pracy niż standardowe odpowiedniki jonowo-litowe, pozwala pracować 2 razy dłużej niż Redlithium-Ion™ 5.0 Ah i o ponad 50% wydłuża możliwość użytkowania w stosunku do narzędzi o napięciu 36 V. Wydłużony czas pracy w połączeniu z mocą o 35% większą od standardowych akumulatorów, generuje nieograniczone możliwości zastosowania narzędzi wyposażonych w takie zasilanie. Konstruktorzy Milwaukee® zadbali także o niski poziom nagrzewania się nowej baterii (60% niższy niż standardowe akumulatory litowo-jonowe), co w znaczny sposób wydłuża jej czas pracy i żywotność. Lider technologii bezprzewodowych zaprojektował tak swój nowy akumulator, aby od początku był przystosowany do ponad 100 narzędzi z rodziny M18™.
Postęp w technologii litowo-jonowej Milwaukee® zmienia percepcję i oczekiwania w stosunku do narzędzi bezprzewodowych, czego wynikiem jest pierwszy w przemyśle młot wiercąco-burzący 18V, 5 kg, M18 Fuel™ SDS-Max.
Dostępny od września 2016 r. młot jest świadectwem możliwości Milwaukee® do dostarczania technologii, która przesuwa granice oczekiwanej wydajności i produktywności wśród narzędzi bezprzewodowych, używając do tego jednej platformy.
Technologia Milwaukee® M18 Fuel™ gwarantuje, że młot M18 Fuel™ SDS-Max Combination Hammer zapewni wydajność potrzebną dla wymagających zastosowań SDS-Max, włączając suche odwierty rdzeniowe i średniej wydajności kruszenie, zarówno w blokach z betonu jak i betonu zbrojonego. Niska waga nowego młota (5 kg) w połączeniu z nowym zasileniem M18™ Redlithium-Ion™ High Demand™ 9,0 Ah daje możliwość wiercenia betonu wiertłami do 40 mm, przy prędkościach do 450 obr./min. Bezkonkurencyjna jest również siła uderzenia (6,1 J) oraz skok udaru (do 3000 na minutę).
M18 Fuel™ został opracowany dla najbardziej wymagających zadań, jakie występują na placach budów. Dostarczając bezkonkurencyjną wydajność, wszystkie produkty Milwaukee® M18 Fuel™ charakteryzują się trzema kluczowymi innowacjami: Powerstate™ – silniki bezszczotkowe, Redlithium-Ion™ – zestaw akumulatorów i Redlink Plus™ – inteligentne oprogramowanie i sprzęt, który dostarcza niezrównaną energię, wydłuża czas pracy i wytrzymałość narzędzi w miejscu pracy. Mówiąc wprost, narzędzia M18 Fuel™ są najmocniejszymi bezprzewodowymi narzędziami 18V w swojej klasie.
Karol Brzozowski
Milwaukee Tools
Źródło: Dachy, nr 8 (200) 2016
Data publikacji: 2016-09-26
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Co pod pokrycie, cz. 1
Grafit i łuski
Elektronarzędzia do zgrzewania na dachu płaskim
Z teczki biegłego, cz. 3
Efektywność w budownictwie Membrany Tyvek
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania