Mocne trójki. Technologie w agregatach prądotwórczych Honda
Aries Power Equipment oferuje największą gamę generatorów Honda o mocy 3 kW. Nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują niezawodność, bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią jakość prądu, dostosowaną do indywidualnych potrzeb klientów. To dlatego od placu budowy, przez warsztat, dom, eventy, po kemping i zaciszne plenery Honda jest niezastąpionym partnerem, który daje gwarancję osiągnięcia celu.

EA3000 / EA3000AVR
EA3000/EA3000AVR to generatory ramowe o mocy 3 kW. Cechują się one dużą mocą znamionową prądnicy, przewymiarowaną o 0,5 kW, dzięki czemu generowany prąd ma doskonałe parametry. Model EA3000 wyposażony w AVR posiada znakomite parametry prądowo-napięciowe, efektywnie działającą stabilizację napięcia, a stabilna praca silnika GX 200VSD9OH pod obciążeniem przekłada się na bardzo dobrą charakterystykę częstotliwości prądu i cichą pracę urządzenia.
EM30
EM30 to znakomity agregat do zasilania czułych urządzeń elektronicznych, sprzętu RTV-AGD, oświetlenia, elektronarzędzi. Jest wydajny, cichy i jednocześnie jest przykładem bardzo nowoczesnej konstrukcji, ponieważ w kompaktowych rozmiarach przy niskiej wadze mieści powiększony zbiornik paliwa, zapewniający aż 6 godzin ciągłej pracy. Wyposażony jest w szybko działającą stabilizację napięcia i częstotliwości prądu (tzw. Cyklokonwerter). Ponadto wyposażony jest w gniazdo prądu stałego (DC) 12 V, umożliwiające ładowanie akumulatorów samochodowych.

EU30i
EU30i skierowany jest do klientów ceniących wygodę, najwyższą jakość produktu oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Mała waga, cicha praca oraz moc maksymalna równa 3 kW to najmocniejsze parametry generatora. Dzięki inverterowej stabilizacji napięcia EU30i może zasilać najczulsze urządzenia elektroniczne oraz daje możliwość ładowania akumulatorów typu samochodowego. Dzięki równoległemu połączeniu dwóch agregatów EU30i uzyskujemy 6 kW mocy wyjściowej. Włączenie trybu pracy ekonomicznej inteligentnie zmniejsza zużycie paliwa w zależności od wielkości obciążenia. Agregat wyposażony jest w wygodny zestaw transportowy.

AVR
AVR to automatyczny stabilizator napięcia – w agregatach prądotwórczych Honda w sposób ciągły monitoruje i reguluje parametry napięcia wyjściowego. Pozwala osiągnąć lepszą stabilność napięcia . Dzięki temu napięcie wyjściowe ma regularny przebieg i w mniejszym stopniu zależy od wielkości obciążenia. Zastosowana technologia w znaczący sposób poprawia działanie oraz czas pracy odbiorników o charakterze indukcyjnym.
Cyklokonwerter
Opatentowana przez Hondę technologia cyklokonwerterowa oparta jest na technologii inwerterowej, ale stosuje uproszczony układ elektronicznej kontroli napięcia. Agregaty wyposażone w stabilizację cyklokonwerterową są kompaktowe, lekkie i generują energię elektryczną o lepszych parametrach niż agregaty z AVR. Napięcie i częstotliwość w nieznacznym stopniu powiązane są z prędkością obrotową silnika. Agregaty te są idealne do zastosowań zarówno przemysłowych, jak i hobbystycznych.
Inwerter
Inwertor generuje wysokiej jakości energię elektryczną, która nie zależy od prędkości obrotowej silnika. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwoliło uzyskać produkty kompaktowe, w których prądnica jest prawie o połowę mniejsza, niż w tradycyjnych agregatach. Idealne do zasilania odbiorników elektronicznych bardzo czułych na jakość parametrów źródła zasilania. Inwerter dostarcza energię elektryczną optymalną dla odbiorników o charakterze indukcyjnym i elektronicznych, zapewniając ich trwałość oraz wydajną pracę. Agregaty inwerterowe oferują także wiele innych korzyści: niższy poziom hałasu, mniejszą wagę i niższe zużycie paliwa.
Paweł Cudny
Specjalista w firmie
Agregaty Prądotwórcze
Aries Power Equipment,
będącej Generalnym Polskim
Dystrybutorem
Honda Power Equipment
Źródło: Dachy, nr 9 (201) 2016
Data publikacji: 2016-10-21
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Co pod pokrycie, cz. 1
Grafit i łuski
Elektronarzędzia do zgrzewania na dachu płaskim
Z teczki biegłego, cz. 3
Efektywność w budownictwie Membrany Tyvek
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania