Strona główna | TechnikaMała architektura

Mała architektura

Altany, zabudowy grillów, drewutnie, dachy wiat garażowych i tym podobne obiekty są znakomitym uzupełnieniem otoczenia budynku. Gdy są dobrze zaprojektowane, doskonale uzupełniają otoczenie domu oraz wzbogacają architekturę małego ogrodowego krajobrazu, tworząc jego niepowtarzalny klimat.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie projektu, który kompleksowo traktuje architekturę zarówno budynku, jak również wszystkie, nawet najdrobniejsze, detale ogrodu.Oczywiście tak opracowane projekty są znacznie droższe od tych, które opisują tylko architekturę budynku mieszkalnego. Osobiście uważam, że warto jednak ponieść takie koszty.


Po pierwsze, kompleksowa usługa bardzo często jest usługą tańszą niż kolejne zamawianie poszczególnych etapów. Po drugie, w praktyce doskonale widać, że całościowy projekt stworzony ręką jednego architekta znacznie lepiej prezentuje się wizualnie niż eklektyczny twór – zlepek kilku koncepcji. Tak więc wizja przemyślana od początku do końca połączona z perfekcyjnym wykonawstwem sprawia, że o niektórych domach mówi się, że są po prostu piękne.


mgr inż. Jerzy Romanow
Mistrz ciesielstwa i dekarstwa
www.dach-dom.com
Wszystkie prace ciesielsko-dekarskie
w wykonaniu Autora©


Źródło: Dachy, nr 5 (101) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

DACHY - zmienny rytm form w przestrzeni
Architektura Bez Granic - inspiracje
Konkurs dla przyszłych architektów rozstrzygnięty!
Cykl spotkań poświęconych architekturzeDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się