Innowacyjność motorem rozwoju
Firma Fakro od początku swojego istnienia postawiła na innowacyjność, która obok najwyższej jakości produktów, jest motorem rozwoju branży i kluczem do sukcesu na rynku globalnym.

Okno balkonowe Galeria
Na rynku globalnym sukces odnosi ten, kto potrafi wyprzedzić przyszłość. W branży okien dachowych od lat skutecznie robi to polska firma Fakro. Wdrażając rokrocznie kilkanaście nowatorskich rozwiązań dotyczących okien dachowych, Fakro mobilizuje innych producentów i wymusza na nich rozwój oraz podnoszenie standardu produktów. Do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także rozwiązania i myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób polska firma wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, a Polska stała się światowym liderem w ich produkcji.
Innowacyjność jest kluczem do ekspansji na rynki zagraniczne. Każdy z nich ma swoją specyfikę i swoje uwarunkowania. Dlatego Fakro wciąż wzbogaca swoją ofertę, wdrażając nowe technologie, a inżynierowie działu badań i rozwoju są autorami wielu przełomowych dla branży okien dachowych rozwiązań. Prawdziwą branżową rewolucję przyniosło okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect, w którym konstruktorzy Fakro zastosowali nowatorskie rozwiązania, w całości chronione patentem. Absolutne novum stanowiło oddzielenie funkcji uchylania okna od funkcji obrotowej. Dzięki temu osiągnięto bardzo stabilną konstrukcję o wysokich walorach użytkowych.
Wprowadzenie na rynek okna dachowego preSelect było potwierdzeniem tego, że Fakro nie tylko może konkurować ze światowymi liderami branży, ale nawet jest w stanie ich wyprzedzić. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwoliło Fakro zyskać przewagę technologiczną nad innymi producentami okien dachowych.
Do innowacyjnych produktów Fakro należy także linia okien dachowych o podwyższonej osi obrotu proSky. Są to okna o dużych wymiarach wysokościowych i szerokościach dopasowanych do standardowych rozstawów krokwi. Doskonale doświetlają przy tym pomieszczenie, a klamka w dolnej części skrzydła znajduje się zawsze pod ręką. Z kolei podwyższona oś obrotu pozwala na swobodne podejście do otwartego okna.
W grupie najnowszych, innowacyjnych produktów Fakro znajduje się także okno obrotowe FTP-V P2 pod nazwą Secure. Atuty tej oferty to m.in. system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, nowy system zabezpieczający przed wymontowaniem szyby antywłamaniowej oraz klamka z blokadą, która zapobiega łatwemu otwarciu okna z zewnątrz. Okno, zabezpieczone przed różnymi sposobami włamania, znacznie podnosi bezpieczeństwo antywłamaniowe pomieszczeń.
Najnowsza oferta Fakro to okno balkonowe Galeria, które po zamknięciu zamienia się w typowe okno dachowe. Podczas zamykania dolnego skrzydła, barierki balkonu chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu, co wyróżnia Fakro od konkurencji. Takie rozwiązanie sprawia, że barierki zawsze pozostają czyste i nie psują estetyki budynku. Firma rozwija także ofertę produktów związanych z energooszczędnością oraz ekologią, w tym kolektorów słonecznych czy ogniw fotowoltaicznych.
Najnowszym, superenergooszczędnym oknem dachowym Fakro jest okno FTT U8 Thermo, które jest dostosowane do potrzeb budownictwa pasywnego. Montowane wraz z kołnierzem Thermo, posiada współczynnik UW = 0,58 W/m2K, co powoduje, że jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe na świecie.
Od dziewięciu lat Fakro sprzedaje także schody strychowe i jest ich czołowym producentem na międzynarodowym rynku.
Fakro jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Prestiżowe wyróżnienie przyznano firmie w kategorii „obecność na rynku globalnym”. Prezydencka nagroda stanowi formę uhonorowania i promocji najlepszych polskich firm wnoszących wkład w rozwój gospodarczy kraju oraz budowanie prestiżu i pozytywnego obrazu polskiej gospodarki.
Na podstawie materiałów
firmy Fakro
Źródło: Dachy, nr 6 (162) 2013
Data publikacji: 2013-06-26
CZYTAJ WIĘCEJ
Innowacyjność kluczem do sukcesu - 20-lecie Fakro
Czysta energia. Kolektory słoneczne Fakro
Certyfikat Authorised Economic Operator dla Fakro
Innowator tygodnika Wprost dla Fakro
Innowacyjność kluczem do sukcesu. Fakro w Polsce i na świecie
Przestrzeń bez ograniczeń. Okno dachowe Fakro FPP-V preSelect
Fakro promuje młodych adeptów budownictwa
FAKRO laureatem konkursu "Pracodawca Jutra"
Fakro Orłem Polskiej Stolarki 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Co pod pokrycie, cz. 1
Grafit i łuski
Elektronarzędzia do zgrzewania na dachu płaskim
Z teczki biegłego, cz. 3
Efektywność w budownictwie Membrany Tyvek
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania