Strona główna | TechnikaAutomat do zgrzewania krawędziowego

Automat do zgrzewania krawędziowego

Firma Herz, produkująca automaty zgrzewające do pap bitumicznych i membran z tworzyw sztucznych, rozszerza ofertę o serię urządzeń do zgrzewania materiałów dachowych o nazwie Roofon R. Dotychczasowe urządzenia doskonale nadawały się do zgrzewania hydroizolacji na płaszczyznach, lecz nie do końca sprawdzały się w miejscach sąsiadujących np. z pionowymi attykami czy na krawędziach. Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaprezentował specjalną wersję automatu do zgrzewania „krawędziowego”.

Zgrzewarka Roofon R w porównaniu do modelu Roofon, posiada zmienioną konstrukcję sanek prowadzących, rolki dociskowej oraz dyszy zgrzewającej. Umożliwia to ustawienie przestawienej dyszy w odległości zaledwie 2 cm od pionowej ściany. Dzięki temu zakłady zgrzewanego materiału mają wymagane 4 cm szerokości.

Pas hydroizolacji na połaci mocuje się talerzykami aż do miejsca jak najbliżej attyki, natomiast od strony ogniomuru dysza zgrzewa 4-centymetrowy szew, który po uplastycznieniu zostaje dociśnięty przez rolkę. W ten sposób powstaje homogeniczne, szczelne połączenie. Dla pewności zgrzewane są także mocowania mechaniczne. Dla zabezpieczenia strefy zgrzewania poprzeczki sanek są wyposażone w płytkę zapobiegającą unoszeniu się zgrzewanego materiału i wydostawaniu się gorącego powietrza poza strefę zgrzewu. Po zakończonej pracy dyszę zgrzewającą ręcznie przestawia się do góry, w pozycję spoczynkową.


Zintegrowane potencjometry umożliwiają bezstopniową regulację prędkości, temperatury i wydatku powietrza. Poza wersją podstawową automatu dostępna jest także wersja Roofon R Dig, wyposażona w cyfrową regulację prędkości zgrzewania i wyświetlacz temperatury.

Źródło: Dachy, nr 9 (177) 2014
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się