Strona główna | Przegląd technicznyWięc chodź pomaluj swój dach...farbą Ondupaint

Więc chodź pomaluj swój dach...farbą Ondupaint

Masz wrażenie, że dach Twojego domu stracił nieco swojego pierwotnego wyglądu? Mimo tego, że nadal chroni, to nie ma już tak intensywnej barwy jak przed laty. Pokrycie dachowe starzeje się tak samo jak inne materiały budowlane.


Wraz z upływem czasu na dachu pojawiają się zabrudzenia, porastają je mchy i glony. Winą za to należy obarczyć: słońce, deszcz, śnieg, mróz, a w pewnym stopniu również usytuowanie budynku i czas, który dla nikogo i niczego nie jest łaskawy.

Jeśli dach stanowi dużą część budynku i jest jego ozdobą, warto zadbać o to, by wyglądał ładnie i estetycznie. Pomocny w tym będzie nowy produkt na rynku – farba Ondupaint. Ondupaint to produkt, który w łatwy sposób przywróci pierwotną barwę dachu, ożywi go a w pewnym stopniu także zabezpieczy wypełniając drobne pęknięcia czy rysy spowodowane uderzeniami mechanicznymi.
Farba Ondupaint dzięki nowoczesnej formule nadaje się do użytku na praktycznie każdy rodzaj pokrycia dachowego:
bitumicznego, azbestowego, płyt włóknowo-cementowych, a także dachówek ceramicznych i betonowych. Ondupaint firmy Onduline charakteryzuje się łatwą aplikacją i długą odpornością tworząc trwałą, mocną powłokę. Farba przepuszcza parę wodną i nie zawiera rozpuszczalników i substancji szkodliwych.


Sposób aplikacji farby Ondupaint jest prosty i może być wykonany przez każdego. Wystarczy oczyścić powierzchnię dachową np. z liści i odtłuścić. Malowanie można wykonywać przy pomocy pędzla, wałka lub pistoletu. 1 litr farby Ondupaint wystarcza do pomalowania około 5 m². Farba dostępna jest w 10 litrowych oraz 4 litrowych opakowaniach w dwóch kolorach: czerwonym i brązowym.

Żródło: informacja prasowa


CZYTAJ WIĘCEJ

Onduline kupiła Tallant Industries Inc.
Wielowarstwowa izolacja termorefleksyjna Onduterm
Odpowiednio pomalowany i konserwowany dach
Płyta bitumiczna o profilu dachówki
ROOF PAINT 60 - nowość w ofercie szwedzkich farb Scala
Farba Cynkobond zabezpieczy metalowe pokrycie dachowe
Do wyboru, do koloru. Farby wykończeniowe ExpressDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
  • Mario79 | 19-06-2015 14:19
    Najlepsze efekty w porównaniu cena jakość miałem z farbami firmy bekerfarb. Pokryły ładnie, a kolor jest po kilku latach nadal żywy Malowałem ondupaintem kiedyś płot i się łuszczył...