Strona główna | BranżaVIII Ogólnopolski Rajd Samochodowy Dekarzy

VIII Ogólnopolski Rajd Samochodowy Dekarzy

Łódzki oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zorganizował 30 maja 2009 kolejną edycję Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego Dekarzy. Impreza organizowana jest co roku i wszystko wskazuje na to, że będzie się odbywać jeszcze co najmniej drugie tyle. Rajd od początku jest organizowany przez łódzki oddział PSD. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali miesięcznik DACHY oraz vortal dachowy.pl.

W oczekiwaniu na moment ogłoszenia wyników Rajdu

Załogi wystartowały spod zamku w Łęczycy, metę przewidziano również na zamku, lecz w Uniejowie. Do uczestnictwa zgłosiło się 15 ekip.

Teoretycznie trasa wyznaczona po drogach województwa łódzkiego powinna była sprzyjać jego mieszkańcom, którzy znają tutejsze drogi. Łodzianie okazali się jednak tak gościnni, że pierwsze miejsce oddali załodze Zenona Roszmana, reprezentującej Oddział Pomorski PSD. Ta ekipa zebrała największą liczbę punktów na trasie oraz wygrała zdecydowaną większość nagród w konkursach organizowanych przez firmy producenckie na poszczególnych punktach kontrolnych.

Trzeba jednak przyznać, że po piętach deptały im załogi z oddziału łódzkiego, a więc gospodarze nie oddali skóry za darmo.

Uczestnicy rajdu mieli tu do wykonania ciekawe zadania postawione im przez sponsorów. Ekipy musiały tu wykazać się nie tylko siłą, sprytem czy umiejętnościami dekarskimi, ale również bystrością umysłu i inteligencją. Nikt więc nie mógł być pewien zwycięstwa, zaś największe szanse na wygraną posiadały załogi mieszane, w których skład wchodzili nawet najmłodsi rajdowcy.


Zwycięzca jednego z konkursów Krzysztof Wieteska i Jacek Ludwig z firmy Fakro

Łącznie w Rajdzie uczestniczyło 47 osób. Tegoroczna pogoda nie była przychylna organizatorom; wiele z konkursów odbywało się w deszczu, ale i tak nie odstraszyło to uczestników. Po zakończonych konkurencjach na trasie wszyscy uczestnicy wraz z przedstawicielami firm producenckich zebrali się na zamku w Uniejowie, gdzie w średniowiecznych murach zakończyli pełen wrażeń dzień.

Zainteresowani mogli zwiedzić sam zamek oraz okoliczny park. Znaleźli się i amatorzy kąpieli w basenach termalnych oraz leczniczych solankach termalnych.

Oficjalna część programu wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców została przewidziana na godziny wieczorne. W sali restauracyjnej czekała uroczysta kolacja, podczas której przedstawiciele poszczególnych firm wręczyli nagrody dla zwycięzców w swoich konkurencjach.

Częścią kulminacyjną było ogłoszenie zwycięzców Rajdu. Oto oni:
  1. Zenon Roszman – 65 pkt.,
  2. Sylwester Bojanowski – 61 pkt.,
  3. Łukasz Jabłoński – 58 pkt.

Zwycięzca Zenon Roszman wraz z załogą z Michałem Wilczkiem (Isola-Trelleborg) wręczającym nagrodę specjalną

Sponsorami tegorocznej edycji były firmy: B.Pro, Bratex, Fakro, Profil Piła, Trelleborg – Isola, Tyvek, Wavin, Wienerberger i Zamek Sp. z o.o.


Przedstawiciele sponsorów imprezy. W środku Łukasz Jabłoński, prezes Oddziału Łódzkiego PSD


Współpraca: dachowy.pl

Źródło: Dachy, nr 6 (114) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień Dekarza w ŚSD
V Spotkanie Małopolskich Dekarzy
Wieści z Beskidzkiego Klubu Dekarza
Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy
VI piknik lubelskich dekarzy
II Śląskie Mistrzostwa Dekarzy
Wieści z PSD Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy
Wojewódzkie Spotkanie Dekarzy Piknik Dekarski w Borkach
Dzień Dekarza i VI Mistrzostwa Polski Dekarzy w StrzelaniuDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się