Strona główna | Przegląd technicznySystemy zapór śniegowych

Systemy zapór śniegowych

Systemy zapór śniegowych firmy Flender-Flux to bardzo skuteczna ochrona przed zsuwającymi się masami śniegu i innymi elementami spadającymi z dachu.

Chronią przed szkodami materialnymi i osobowymi. Koszty związane z naprawą uszkodzonych rynien i pokryć dachowych, nie wspominając już o kosztach osobowych, niejednokrotnie kilkadziesiąt razy przewyższają koszty montażu systemów przeciwśniegowych zamontowanych w trakcie budowy dachu.


Flender-Flux to dobrze przemyślany oraz w odpowiedni sposób zaprojektowany system montażowy oraz szeroka gama kolorów pozwalająca na indywidualne dopasowanie zapór do większości dachów.

Aluminiowy bal wraz ze specjalnymi wspornikami zapór śniegowych znajduje zastosowanie na niemalże wszystkich znanych pokryciach dachowych. Mocowany jest w bardzo prosty sposób, poprzez proste w wykonaniu ułożenie go w wsporniki śniegowe (nie wymaga montażu przy pomocy śrub).


Powlekana powierzchnia gwarantuje wieloletnią funkcjonalność bez konieczności konserwacji. Odznacza się trwałością jak i nowoczesnym dekoracyjnym designem – dopasowanym do krajobrazu dachów z obecnych czasów.

Zaletą tego typu systemów jest bardzo wysoka stabilność oraz krótki czas montażu. Ponadto system ten wyróżnia się wyglądem, który nadaje dachowi z obecnych czasów dekoracyjny, a zarazem oryginalny wygląd.


Uniwersalne wsporniki zapór montuje się w prosty sposób bez śrub czy gwoździ. Zapory drabinkowe dodatkowo po zamocowaniu zabezpieczane są sprężyną. Specjalna wypustka przytrzymuje zaporę od góry, co daje przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami.

Źródło: Dachy, nr 6 (102) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Bariery przeciwśniegowe
Czy i kiedy odśnieżać dach?
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego
Zabezpieczenia przeciwśniegowe
Dach w zimie
Inwestor, którego cieszył śnieg
Pamiętaj o zabezpieczeniach przeciwśniegowych na dachu
Zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu - warto o nich pamiętaćDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się