Strona główna | BranżaŚląskie Stowarzyszenie Dekarzy - obchodzi VII Dzień Dekarza

Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy - obchodzi VII Dzień DekarzaŚląskie Stowarzyszenie Dekarzy istnieje już od 7 lat – powstało w kwietniu 2003 r. Od tamtej pory skupia dekarzy z rejonu Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego odczuwających potrzebę integracji i wymiany doświadczeń zawodowych w swoim gronie. Śląscy dekarze szkolą się na organizowanych w swojej siedzibie szkoleniach, biorą udział w wyjazdach do fabryk producentów materiałów dachowych i integrują się na wspólnych imprezach.


Nie siła, lecz precyzja to podstawa sukcesu

12 czerwca br. Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy po raz siódmy świętowało Dzień Dekarza. Dekarze wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście bawili się w ośrodku Balaton w Sosnowcu.

Zanim goście przystąpili do piknikowej zabawy, najpierw dekarze wzięli udział w interesującym seminarium poświęconym profesjonalnym technologiom budowlanym. Poruszane tematy pozwoliły zdobyć uczestnikom nową wiedzę i umiejętności. Seminarium odbyło się dzięki pomocy następujących firm: Klöber, Monier, Bogen – Dachy Bawarii oraz Kingspan.


Pewność uderzenia prezesa

Po seminarium rozpoczął się piknik. Przy muzyce bawiono się i tańczono. Na brzegi jeziora i na skraju lasu organizowano liczne konkursy sprawnościowe. Serdeczna i nieskrępowana atmosfera sprawiała, że brali w nich udział wszyscy obecni. Głośny doping zwabiał okolicznych spacerowiczów, który z uśmiechem przyglądali się zabawom. Panie rywalizowały m.in. we wbijaniu gwoździ w drewniany pień oraz pojedynkowały się z bramkarzem strzelając celne gole, panowie natomiast wyciskali, ile się da sztangą.


Tam jest bramka, tu jest piłka

I tak w miłej atmosferze członkowie brygad dekarskich i ich rodziny mogli się bawić przy muzyce na żywo do późnej nocy.


Odpoczynek przy stołach

Takie imprezy bardzo nas integrują i dostarczają wrażeń. To ważne, aby nie łączyła nas tylko praca. Istotne jest też to, co wspólnie robimy po pracy. Wszyscy członkowie naszego Stowarzyszenia znają się i wiedzą, że mogą liczyć na swoją pomoc
– podkreśla Prezes ŚSD, Stanisław Stolarczyk i już zaprasza na kolejny Dzień Dekarza za rok.

Źródło: Dachy, nr 7 (127) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Podsumowanie działalności i nowe plany SSD
Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy w Białce
II Śląskie Mistrzostwa Dekarzy
Stowarzyszenie producentów pap
III Śląskie Mistrzostwa DekarzyDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się