Strona główna | PrzeglądRozwiń skrzydła przedsiębiorczości z Fakro

Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości z Fakro


24-25 kwietnia br. firmę Fakro, czołowego producenta okien dachowych, odwiedziło prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego. Przyjechali do Nowego Sącza zobaczyć, jak globalne firmy funkcjonują "od kuchni". Wizyta odbyła się w ramach projektu „Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości”.

Fakro mocno angażuje się w kształcenie zawodowe młodzieży. Z inicjatywy firmy powstało kilka klas o profilu dekarskim, przedsiębiorstwo zadeklarowało także współpracę przy tworzeniu podstawy programowej oraz kształcenia praktycznego młodzieży w kierunku zawodu montera stolarki budowlanej. Edukacyjne działania Fakro korespondują z ideą projektu. To już piąta edycja programu. Uczniowie mają bardzo dużo teorii w szkole, natomiast szkoła bardzo rzadko spotyka się z prawdziwym biznesem. To sprawia, że młodzi ludzie mają duże problemy z wyborem ścieżki kariery zawodowej. Nasz program ma im to przybliżyć i pomóc podjąć decyzje związane z ich zawodową przyszłością (…) pokazać, że sukces jest możliwy także i tu, w Polsce – tłumaczy Piotr Rogoziński, koordynator programu.


Podczas wizyty w firmie Fakro młodzież miała okazję poznać historię firmy, zobaczyć jak powstają okna dachowe, a także zapoznać się z działalnością Fundacji Pomyśl o Przyszłości, założonej przez prezesa Ryszarda Florka. Cieszymy się, że takie projekty jak Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości są w Polsce realizowane. Młodzież to przyszli wyborcy, pracownicy i konsumenci. Spotkania z realnym biznesem są dla nich informacją, że nie trzeba emigrować, żeby znaleźć dobrą i rozwijającą pracę – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.
Przede wszystkim młodzieży spodobało się, że Fakro to firma nowoczesna. Nie zdawali sobie sprawy, że w Polsce powstają produkty o tak dobrej jakości. Byli pod wrażeniem miejsca pracy, warunków, jakie firma stwarza pracownikom. Z drugiej strony młodzież z uznaniem oceniała dynamikę rozwoju tego przedsiębiorstwa – mówi Piotr Rogoziński.

Projekt Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości doskonale wpisuje się w filozofię firmy Fakro. Zatrudniamy dzisiaj ponad 3000 osób, firma stale się rozwija, wprowadza na rynek kolejne produkty. Wizyta młodzieży w naszej firmie jest świetną okazją do zapoznania się z ofertą Fakro jako przyszłego pracodawcy i nawiązania relacji. Udział w takim programie pomaga kandydatom do pracy zrozumieć zasady jakie rządzą biznesem i dużo łatwiej jest im pracować i angażować się w rozwój firmy – wyjaśnia Halina Podgórny, Dyrektor ds. Personalnych Fakro. Przy okazji wizyty w Nowym Sączu, młodzież odwiedziła także firmę Newag, specjalizującą się w modernizacji oraz produkcji taboru szynowego.
Źródło: Fakro

CZYTAJ WIĘCEJ

Laureaci konkursu Fakro w Activie
Innowacyjność kluczem do sukcesu - 20-lecie Fakro
Fakro szkoli przyszłych fachowców
Potrójne złoto dla firmy Fakro - Złoty Medal Targów Budma 2017
Fakro wśród firm z największą liczbą patentów
Od dekarza do montera stolarki budowlanej. Fakro wspiera kształcenie i rozwój zawodowy fachowców
Innoview: Zobacz więcej - nowa linia produktowa Fakro
Fakro partnerem technologicznym konkursu Bargework OpoleDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się