Strona główna | Przegląd technicznyOdpowiednio pomalowany i konserwowany dach

Odpowiednio pomalowany i konserwowany dach

Dach jest jednym z najistotniejszych elementów konstrukcyjnych każdego domu. Odpowiednio pomalowany i konserwowany, stanowi ozdobę oraz zabezpieczenie przed silnym wiatrem lub obfitymi opadami deszczu, dlatego tak ważne jest zachowanie jego piękna i trwałości jak najdłużej. Prawidłową pielęgnację zapewni Hammerite Prosto Na Dach.

Preparat nie wymaga nałożenia podkładu, dlatego chcąc idealnie zabezpieczyć i pomalować dach, przede wszystkim należy niemalowane wcześniej, ocynkowane podłoża oczyścić 1-2% roztworem amoniaku, dzięki któremu usuniemy biały osad. Następnie należy spłukać wodą podłoże i pozostawić do wyschnięcia. Po dokonaniu tej czynności trzeba koniecznie sprawdzić, czy ochronna warstwa ocynku pozostała nienaruszona.

W przeciwnym razie będzie to skutkowało powstaniem rdzy na podłożu, które chcemy zakonserwować. W dalszej kolejności należy otworzyć puszkę farby Hammerite Prosto Na Dach, a następnie powoli i dokładnie wymieszać jej zawartość. W żadnym wypadku nie wolno rozcieńczać preparatu!

Dach malować można wyłącznie wtedy, kiedy temperatura powietrza mieści się w granicach 10-25 stopni Celsjusza. Co ważne, nie powinno się rozpoczynać procesu malowania dachu przy dużej wilgotności i w okresie przewidywanych opadów atmosferycznych.

Po wymieszaniu farby, należy nałożyć przynajmniej dwie warstwy w odstępie 4 godzin, upewniając się, że produkt szczelnie pokrywa powierzchnię metalu, zwracając uwagę przede wszystkim na krawędzie oraz narożniki dachu. Krótki czas schnięcia farby pozwala na nałożenie więcej niż dwóch warstw Hammerite Prosto Na Dach w ciągu jednego dnia. Ponadto, preparat znakomicie przylega do podłoża.

"Hammerite Prosto Na Dach służy do malowania nie tylko dachu, ale również innych metalowych podłoży ocynkowanych, takich jak rynny, konstrukcje z blachy ocynkowanej czy bramy garażowe" - mówi ekspert marki Hammerite, Nikodem Kowalski, Menedżer ds. Szkoleń, AkzoNobel. "Farba znakomicie przylega do podłoża. Co więcej, preparat jest wysoce odporny na trudne warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdził się nawet w upalnym RPA oraz w mroźnej Norwegii, w których to państwach Hammerite Prosto Na Dach cieszy się dużą popularnością" - dodaje.

Hammerite Prosto Na Dach to niewymagająca podkładu gruntoemalia przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni metalowych ocynkowanych - nowych i wysezonowanych.
O skuteczności produktu świadczy jego zastosowanie zarówno w Afryce, jak i w zimnych krajach Europy Północnej.

Charakterystyka:
  • 3 w 1 - grunt, podkład i emalia
  • Krótki czas schnięcia - pozwala nałożyć 2 warstwy w ciągu jednego dnia
  • Doskonała przyczepność
  • Wysoka odporność na warunki atmosferyczne
  • Wykończenie - Półmat
  • Wydajność w m2/l  (przy jednokrotnym malowaniu) - 7
  • Cena producenta: ok. 35 PLN brutto/0,7l
Źródło i zdjęcie: AkzoNobel

CZYTAJ WIĘCEJ

Zabezpieczanie blach folią
Inteligentny system zabezpieczeń dla dachu. System Delta-Foxx
Membrana dachowa DachGam - Niezawodne zabezpieczenie dachu
O konserwacji dachu
Pod konserwatorskim nadzorem
Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa
Więc chodź pomaluj swój dach...farbą Ondupaint
Preparat do czyszczenia dachu
ROOF PAINT 60 - nowość w ofercie szwedzkich farb Scala
Sposób na elegancki dach. Malowanie metalowego dachu na wiosnę
Ostatni moment na malowanie dachu. Jak zrobić to samodzielnie?
Do wyboru, do koloru. Farby wykończeniowe ExpressDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się