Strona główna | Przegląd technicznyNowa powłoka blach dachowych

Nowa powłoka blach dachowych

Blacha Plannja Emka charakteryzuje się wyjątkową elastycznością, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie.

Fot. Plannja

Idealnie sprawdza się w pokrywaniu elewacji oraz różnego rodzaju  dachów, nawet o bardzo wysokim stopniu skomplikowania. Jest bardzo miękka, a przy tym niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia oraz działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Uniwersalna Plannja Emka doskonale sprawdza się jako pokrycie zabytkowych obiektów, a także współczesnych budowli zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Emka powstała w oparciu o konsultacje ze szwedzkimi mistrzami tego rzemiosła, dzięki czemu produkt zapewnia najwyższą jakość pokrycia oraz spełnia wymogi montażowe. Blacha szwedzkiego producenta jest niezwykle trwała, a przy tym łatwa do formowania nawet w trudnych warunkach bez ryzyka zarysowań w trakcie pracy.

Blacha na felc wykonana jest z odwęglonej stali, dzięki czemu jest bardzo miękka i nie wymaga specjalnego zabezpieczenia, które zapewni jej trwałość. Rdzeń stalowy Emki pokryty jest wyjątkowo grubą warstwą cynku – 350 g/m². Ponadto produkt doskonale sprawdza się nawet na niskich dachach o nachyleniu większym niż 3,6°, których powierzchnia jest szczególnie narażona na korozję.

Firma Plannja opracowała również nową recepturę wierzchniej powłoki poliestrowej Plannja Hard Coat Satyna, która jest przełomem w technologii pokrycia blach. Wykorzystany do pokrycia Emki innowacyjny system składa się z dwóch warstw – poliestru „high-build” oraz farby podkładowej. Zawarte w niej składniki ceramiczne tworzą satynową powierzchnię, która sprawia, że blacha jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, promieni UV i niektórych związków chemicznych oraz zabezpiecza przed zapłonem powierzchni (Klasa1). Zachowuje ona także dużą elastyczność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (można ją formować nawet przy temperaturze –10°C), a uzyskana antypoślizgowa struktura umożliwia bezpieczne przeprowadzenie prac również na mokrym dachu. Plannja Hard Coat Satyna to najtwardsza powłoka ochronna blach dostępna na rynku blaszanych pokryć dachowych. Mimo swej innowacyjności, powłoka jest przyjazna środowisku, gdyż jej bazę stanowią farby poliestrowe. Satynowa powłoka gwarantuje, że pokrycie dachu utrzymuje się przez długie lata zachowując swój piękny wygląd oraz głęboki kolor
i połysk.

Źródło: Dachy, nr 5 (125) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Przegląd blach dachówkowych
Plannja Sp. z o.o. 
Maszyny do obróbek blacharsko-dekarskich
Blacha na rąbek - sposób na nowoczesny dach
Blacha na lata
Klejenie blach
Oddychający dach z blachy
Płaska blacha aluminiowa
Zabezpieczanie blach folią
O kryciu dachów blachą płaską raz jeszcze
Nożyce do blachy
System blach na rąbek stojący
Nożyce do blachy
Kopuła z blachy
Blacha w nowej szerokościDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się