Strona główna | Przegląd technicznyMembrana wysokoparoprzepuszczalna

Membrana wysokoparoprzepuszczalna

Firma WKT-Polska, ogólnopolski dystrybutor materiałów budowlanych, wprowadziła na rynek nowy produkt – trójwarstwową membranę wysokoparoprzepuszczalną Superox.

fot. WKT-Polska

Membrana Superox jest produktem trójwarstwowym o wysokiej paroprzepuszczalności, przeznaczonym do stosowania na poddaszach użytkowych bezpośrednio na izolację termiczną. Posiada wysoki parametr wodoszczelności, co powoduje że jest odporna na działanie wody i wilgoci. Zastosowanie membrany wysokoparoprzepuszczalnej gwarantuje wentylację dachu, szczelność pokrycia oraz zabezpieczenie termoizolacji (wełna mineralna). Trójwarstwowa membrana jest układana bezpośrednio na krokwie pod wszystkie rodzaje pokrycia – blachodachówkę, dachówkę ceramiczną, dachówkę cementową. Produkt zapobiega wewnętrznemu skraplaniu pary wodnej na ocieplone poddasze, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Materiał nie może być stosowany na pełne deskowanie.

Wysoka paroprzepuszczalność zapewnia sprawne usuwanie pary wodnej z przegrody budowlanej, dzięki czemu unika się zjawiska kondensacji wilgoci i zamakania materiału termoizolacyjnego, przy jednoczesnym unikaniu strat ciepła, które mogłyby być spowodowane przewiewaniem termoizolacji. Jednocześnie membrany te są wodoszczelne, więc chronią konstrukcję przed wodą z zewnątrz. 


Źródło: Dachy, nr 1 (121) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa membrana paroprzepuszczalna
Paroprzepuszczalne membrany dachowe. Podsumowanie po latach
Trudnopalne membrany paroprzepuszczalne
Energooszczędność i bezpieczeństwo. Membrany paroprzepuszczalne i paroizolacyjne
Membrany dachowe
Membrany wysokoparoprzepuszczalne - znaczenie dla właściwego funkcjonowania dachuDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się