Strona główna | Przegląd technicznyImpregnat do więźby dachowej

Impregnat do więźby dachowej

Impregnat Tytan przeznaczony jest do trwałego zabezpieczania więźby dachowej przed owadami – technicznymi szkodnikami drewna oraz przed grzybami domowymi.

fot. Selena

Dzięki głębokiej penetracji drewna i utrwaleniu środka w jego strukturze, obrobione elementy odporne są na opady deszczu, które mogą wystąpić w czasie stawiania konstrukcji więźby. Po wyschnięciu impregnat nie ulega zwietrzeniu i wymywaniu, trwale chroniąc drewniane części konstrukcyjne dachu przed korozją biologiczną. Drewno zabezpieczone Impregnatem do więźby dachowej Tytan nie powoduje korozji stali.

Impregnat Tytan Professional przeznaczony jest w szczególności do drewnianych komponentów budowlanych, znajdujących się pod zadaszeniem – odeskowania i więźby dachowej. Jego wysoka wydajność pozwala na efektywne zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych o dużych wymiarach. Przy użyciu zaledwie 1 litra koncentratu można zaimpregnować powierzchnię o wymiarach do 30 m2.

Aktywne składniki impregnatu (związki miedzi) w czasie utrwalania się w drewnie zmieniają barwę z niebieskiej na oliwkowo-zieloną. Produkt nie zawiera dodatkowych barwników – siła otrzymanego koloru informuje o stopniu nasycenia materiału budowlanego składnikami aktywnymi.

Impregnat do więźby dachowej Tytan ma postać koncentratu, dlatego przed nałożeniem należy go rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:9. Nanoszenie przeprowadza się poprzez natrysk, przy pomocy pędzla lub metodą zanurzeniową. Standardowo powierzchnię drewna należy pokryć podwójną warstwą impregnatu.  Zaimpregnowane elementy należy chronić przed opadami atmosferycznymi do momentu utrwalenia środka w drewnie – minimalnie przez 48 godzin.

Źródło: Dachy, nr 6 (114) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 1
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Wiązary Burkietowicz. Przewaga dzięki doświadczeniu
Wyjątkowy stan starych drewnianych więźb dachowychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się