Gwarancja systemowa Braas
Firma Monier Braas wprowadziła od kwietnia 2017 roku gwarancję systemową na dach wykonany z użyciem oryginalnych produktów Braas. Jest to pierwsza na rynku gwarancja funkcjonalności całego systemu dachowego.

System dachowy stanowić powinien spójną, uzupełniającą się całość. Jakość poszczególnych elementów – dachówek oraz akcesoriów – powinna iść w parze z ich wzajemnym dopasowaniem i prawidłowym montażem. Wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy, jak istotne dla trwałości dachu są akcesoria dachowe. Ze względu na estetyczne walory dachówek to one znajdują się zwykle w centrum zainteresowania, podczas gdy akcesoria schodzą na dalszy plan. Tymczasem niedługo od zakończenia budowy może okazać się, że to właśnie te często niewidoczne dla oka elementy systemu dachowego odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu całemu dachowi pełnej funkcjonalności.
Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Gwarancji Systemowej, która jest częścią naszej strategii dostarczania niezawodnych produktów najwyższej jakości, aby uchronić inwestorów przed nagłymi i niechcianymi konsekwencjami pozornej oszczędności – mówi Grzegorz Barycki, prezes Monier Braas Polska – Decydując się na zakup poszczególnych elementów z różnych źródeł, klienci ryzykują ich niedopasowaniem, ale często również otrzymaniem produktu bardzo słabej jakości, a co za tym idzie wadliwym wykonawstwem i, idąc dalej, kosztownymi naprawami w ciągu kilku lat od ułożenia dachu. Warunki Gwarancji Systemowej, a więc kompletny system dachowy Braas i wykonawstwo przez Certyfikowanego Dekarza Braas, dają inwestorom pewność, że dach będzie prawidłowo spełniał swoją funkcję. Co mogłoby być dobitniejszą gwarancją niż deklaracja poniesienia kosztów wymian i napraw w wypadku, gdyby któryś z elementów zawiódł?

Oprócz standardowej gwarancji na poszczególne produkty, Braas gwarantuje również prawidłowe funkcjonowanie całości systemu dachowego przez co najmniej 15 lat. Dzięki temu inwestor nie musi obawiać się kosztownych remontów dachu nowej inwestycji.
Warunkiem otrzymania 15-letniej Gwarancji Systemowej na dach jest wykorzystanie dachówek i akcesoriów dachowych Braas oraz poprawne wykonawstwo przez Certyfikowanego Dekarza Braas. Do inwestora należy wybór konkretnych produktów objętych Gwarancja Systemową. Wśród nich znajdują się dachówki ceramiczne i betonowe, folie wstępnego krycia, taśmy kalenicowe, produkty do wentylacji okapu, komunikacja aluminiowa i stalowa, system obróbki Wakaflex i Easy Flash.
Szczegółowe informacje na temat warunków Gwarancji Systemowej dostępne są na stronie www.gwarancjasystemowa.pl oraz www.braas.pl.
Źródło: Dachy, nr 3 (207) 2017
Data publikacji: 2017-04-24
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
IFD Fakro Ski World Cup
WA-BiS "Fair Play"
...i WA-BiS na targach Batimat 2009
Tyvek i Energain pod Mount Everest
Budmat Diamentem
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?