Strona główna | TechnikaBudowa dachu w 2 dni? Czy to możliwe?

Budowa dachu w 2 dni? Czy to możliwe?

Podjęliśmy decyzję: budujemy dom. Na początku musimy zmierzyć się z projektem i niezbędnymi formalnościami. O ile poszczególne etapy budowy domu wydają się dobrze znane, dach może stanowić konstrukcyjną zagadkę. O tym, na co zwrócić uwagę, a także jak zaoszczędzić czas przy precyzyjnym montażu dachu- mówi Marcin Burkietowicz z firmy Wiązary Burkietowicz.

Wygląd dachu uzależniony jest od jego kształtu, a także od rodzaju pokrycia, które zostanie wykorzystane. Jednak funkcjonalność dachu, jego bezpieczeństwo oraz odporność na czynniki zewnętrzne, są uzależnione od jakości materiałów zastosowanych w produkcji. Im wyższa jakość, tym mamy większą pewność, że dach posłuży przez wiele lat. Kręgosłupem dachu jest więźba dachowa. Dlatego już na etapie projektowania powinniśmy wiedzieć, z jakiego materiału będzie wykonany dach, a także, jaki użytek zrobimy ze znajdującego się pod nim poddasza.

Istnieją dwa sposoby przygotowania więźby dachowej - na placu budowy lub bezpośrednio u producenta. Pierwsza z nich jest często mniej dokładna, a także powoduje powstawanie sporych odpadów drewna. Przygotowując więźbę u producenta mamy pewność, że materiał jest obrobiony z dużą precyzją i dokładnością wymiarów. Dzięki temu, że więźba jest przygotowywana w zakładzie z wykorzystaniem maszyn sterowanych komputerowo (CNC), nie powstają zbędne odpady drewna, a wytworzone elementy w pełni odpowiadają potrzebom klienta.

Ponadto poszczególne elementy więźby są łączone za pomocą płytek stalowych, tzw. kolczastych, nie na gwoździe. Na gotowy wyrób klient otrzymuje komplet niezbędnych atestów i deklaracji, a produkt jest cechowany znakiem CE. Tak przygotowana więźba może być zamontowana na budynku jednorodzinnym w ciągu 1-2 dni roboczych - komentuje Marcin Burkietowicz.

Poza oszczędnością czasu podczas montażu, zyskujemy wiele innych korzyści. Po pierwsze, zastępujemy ciężki i kosztowny strop betonowy lekką konstrukcją z drewna. Po drugie, otrzymujemy otwartą przestrzeń na poddaszu bez słupów podporowych. Po trzecie, eliminujemy zbędne fundamenty ścian nośnych, uzyskując tym samym pełną dowolność aranżacji wnętrza - dodaje Marcin Burkietowicz.

Źródło i zdjęcie: Wiązary Burkietowicz

CZYTAJ WIĘCEJ

Kotwienie murów do więźby dachowej jako zabezpieczenie przed rozporem sklepień
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 1
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Wiązary Burkietowicz. Przewaga dzięki doświadczeniu
Opracowanie mykologiczne zabytkowej więźby dachowej, cz 1. UwagiDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
  • adrcblrz | 22-07-2016 15:21
    Można nawet i w jeden dzień, zobaczcie: http://wpwinvest.pl/realizacje :)