Strona główna | PrzeglądBraas wspiera dekarskich mistrzów świata

Braas wspiera dekarskich mistrzów świata


W lutym br. w Ośrodku Szkolenia Dekarzy w Gdańsku odbyło się trzydniowe szkolenie pt. „Karpiówka Opal na wolim oku”, podczas którego Mistrzowie Świata Młodych Dekarzy w kategorii Dach stromy i ich mentorzy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tej wymagającej lukarny.

Szkolenie było nagrodą dla zwycięzców Mistrzostw i składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Wśród głównych zadań znalazło się usystematyzowanie wiedzy na temat projektowania przegrody dachowej, prawidłowego wykreślania geometrii i łatowania wolego oka oraz układania na nim karpiówek. Ponadto szczególny nacisk został położony na samodzielne konstruowanie ściany czołowej wolego oka w dwóch wariantach oraz wyznaczania długości krokwi.


Zaproszeni na szkolenie dekarze mieli również okazję w praktyce sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę teoretyczną. Na specjalnie przygotowanej atrapie dachu w Ośrodku Szkolenia Dekarzy laureaci Mistrzostw układali wole oka dwoma metodami. Mimo że układania dachówek - podobnie jak jazdy na rowerze - nigdy się nie zapomina, to dążenie do perfekcji wymaga stałego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Elementem szczególnie wymagającym precyzji dekarskiej jest układanie wolego oka – zauważa Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas – Dlatego zorganizowaliśmy dwudniowe szkolenie dla mistrzów i ich mentorów. Dzięki takim działaniom nie tylko możemy cieszyć się sukcesami polskich ekip dekarskich w prestiżowych zawodach, ale też mieć pewność, że wysoka jakość produktów idzie w parze z wysoką jakością wykonania dachu.
W szkoleniu prowadzonym przez Marka Podeszwę – kierownika działu technicznego Monier Braas – wzięli udział Dariusz Jurga i Jarosław Kijak z mentorem Tomaszem Jurgą. Szkolenie odbyło się w gdańskim Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy ul. Grunwaldzkiej 238.

Tekst i zdjęcia: Monier Braas Sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ

BRAAS przygotowuje młodych dekarzy na Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy: podwójne złoto Polaków
26. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy w Warszawie
Braas wprowadza gwarancję systemową na dachDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się