Strona główna | PrzeglądBosch Niebieski wypływa na szerokie wody

Bosch Niebieski wypływa na szerokie wody

Pod koniec września w nowo otwartej warszawskiej pracowni stolarskiej Miasto Szkutnia odbyły się warsztaty, podczas których za pomocą narzędzi Bosch z linii niebieskiej zbudowano od podstaw łódkę o wdzięcznej nazwie „Orzeszek”. Założyciele pracowni udowodnili, że najlepszymi narzędziami do pracy w drewnie są urządzenia Bosch dla profesjonalistów.

Te warsztaty Bosch poświęcone zostały pracy w drewnie. Poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko, bo uczestnicy warsztatów mieli za zadanie zbudowanie łodzi od podstaw. Praktyczne prace poprzedziła krótka prezentacja narzędzi, poprowadzona przez Pawła Ostrowskiego – eksperta w dziedzinie narzędzi dla profesjonalistów.


Po zapoznaniu się ze sprzętem uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i przystąpili do wycinania elementów konstrukcyjnych łodzi. Do wykonania otworów do “szycia” na elemencie przeznaczonym do wycięcia posłużyły wiertarko-wkrętarki GSR/GSB 14,4/18 V?EC Professional. Nowa generacja tych wiertarko-wkrętarek wyposażona jest w bezszczotkowy silnik EC. Ich poręczność i lekkość oraz dwukrotnie dłuższa żywotność w porównaniu z urządzeniami z silnikiem konwencjonalnym sprawia, że sprzęt ten doskonale sprawdza się w pracach stolarskich. Zaawansowany system Kick Back Control zatrzymuje narzędzie w przypadku zablokowania wiertła i zapobiega odrzutowi, dzięki czemu praca jest bezpieczna i wygodna.Do wstępnego wycięcia elementów wykorzystano wyrzynarkę GST 160 BCE o mocy 800W, charakteryzującą się najwyższą precyzją i gwarantującą pełną kontrolę cięcia. Kolejnym krokiem w budowie łodzi było połączenie szablonów za pomocą drewnianych kołków. Do obcięcia kołków zostało użyte narzędzie wielofunkcyjne GOP 30?28 wyposażone w innowacyjny system mocowania osprzętu Starlock z funkcją Snap-In, umożliwiający szybką i beznarzędziową wymianę osprzętu.
Do wykonania obróbki krawędzi wyciętych elementów posłużyła szlifierka z nowej linii szlifierek oscylacyjnych przeznaczonych do prac przygotowawczych: GSS 140?1 A Professional, GSS 160?1 A Professional oraz GSS 160 Multi Professional. Wśród nowych modeli znajduje się pierwsza wersja akumulatorowa, a narzędzia wyposażono w szereg innowacyjnych rozwiązań m.in. możliwość wymieniania płyt. Dzięki temu praca staje się prostsza i bardziej efektywna.


Finalnie stworzone elementy zostały wykorzystane do złożenia łodzi „Orzeszek”. Grupowa praca przy łączeniu i nitowaniu elementów trwała niecałe, rekordowe dla Miasta Szkutni, pół godziny. Linia niebieska Bosch dla profesjonalistów oferuje szeroki zakres narzędzi, dzięki którym praca staje się przyjemniejsza. Precyzja i jakość na jaką stawia marka, przekłada się bezpośrednio na efekty i zadowolenie profesjonalnych wykonawców. 
        

 Zdjęcia: Redakcja
Tekst: Robert Bosch Sp. z o.o.
CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe brzeszczoty Bosch do zastosowań specjalnychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się