Strona główna | Przegląd technicznyBitumiczne taśmy izolacyjne

Bitumiczne taśmy izolacyjne

Do uszczelniania dachów najczęściej stosuje się masy na bazie silikonu lub kauczuku.

fot. Den Braven

Jednak w niektórych sytuacjach ich użycie może być niewygodne. Przykładem mogą być punkty nitowania lub spawania blachy, będące potencjalnym ogniskiem degradacji mogącej powodować przeciekanie. W tej roli sprawdzą się bitumiczne taśmy izolacyje z oferty firmy Den Braven – Aluband oraz Loodband.

Są to samoprzylepne taśmy izolacyjne na bazie bitumów i żywic syntetycznych. Wyposażono je w aluminiowy film ochronny zapewniający taśmie trwałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi w skutek naprężeń i uderzeń. Warstwa bitumiczna tworząca spód taśmy jest zabezpieczona szczelną i trwałą folią polietylenową, która chroni przed wyschnięciem i zanieczyszczeniem mogącymi prowadzić do pogorszenia przyczepności. Zastosowanie mocnego kleju zapewnia przyczepność do wielu rodzajów podłoży przy czym, dzięki nakładaniu na zimno, nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Dodatkowym atutem taśm Aluband i Loodband jest ich zdolność do samouszczelniania. W przypadku przedziurawienia czy przecięcia, mogącego nastąpić na skutek wbicia gwoździa czy wkrętu następuje samouszczelnienie taśmy. Dzieje się tak dzięki zjawisku rozszerzalności bitumów znajdujących się w warstwie spodniej. Taśmy te nie wymagają również szczególnej ochrony lub utrzymania w okresie ich użytkowania. Co więcej ich pokryta lakierem powierzchnia jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne takie jak opady czy promieniowanie UV, co gwarantuje zachowanie zarówno koloru jak i doskonałych właściwości nawet w przypadku stałej ekspozycji na te czynniki.

Bitumiczne taśmy izolacyjne firmy Den Braven okaża się pomocne nie tylko przy obróbce okien dachowych, lukarn, kominów spalinowych i wentylacyjnych, świetlików, włazów, okapów, rynien koszowych, krawędzi dachów, balkonów, tarasów, ogniomurów itp., ale sprawdzą się również podczas naprawy rynien, beczek, zbiorników, silosów, kontenerów czy doniczek. Jednym słowem wszędzie tam gdzie liczy się łatwość montażu oraz duża szczelność i trwałość wykonanych izolacji. Wysoka

Taśmy są dostępne w kilku szerokościach, od 5 do 30 cm. Aluband występuje tylko w srebrnej wersji kolorystycznej, lecz Loodband pozwala wybierać spośród czterech kolorów: szarego, czerwonego, ciemnoczerwonego oraz terakota.

Źródło: Dachy, nr 7 (127) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Papy bitumiczne trzymają poziom
Bitumiczne dachówki solarne
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 1
Dachówki bitumiczne: Skutki złego deskowania
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Płyta bitumiczna o profilu dachówki
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Folia pod gonty bitumiczne
Gonty bitumiczne
Gonty bitumiczne - sztuka na połaci dachowej
Taśmy dachowe
Taśma klejąca do paroizolacjiDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się