TechnoNICOL rozbudowuje nową kategorię produktową
TechnoNICOL poinformował o wprowadzeniu na polski rynek nowej niepalnej wełny mineralnej Euro Roll w rolkach. Charakteryzuje się ona świetnym stosunkiem jakości do ceny, wysoką izolacją termiczną i akustyczną oraz uniwersalnością zastosowań.

Euro Roll sprawdzi się we wszystkich realizacjach budowlanych, w których wymagany jest wyjątkowo lekki materiał izolacyjny, zachowujący równocześnie elastyczność i trwałość. Wełna jest wytwarzana ze szkła pochodzącego z recyklingu i jest dostępna we wszystkich popularnych standardach grubości.

Wełna mineralna zdecydowanie należy do grupy najbardziej popularnych materiałów izolacyjnych. Z jednej strony łączy w sobie właściwości izolacyjne – zarówno cieplne, jak i dźwiękowe, z drugiej zaś charakteryzuje się wysoką odpornością ogniową. Czyni to z niej nowoczesny i bardzo uniwersalny materiał. W przypadku wełny Euro Roll współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,035 W/(m•K) [Euro Roll 35] lub 0,039 W/(m•K) [Euro Roll 39], jest więc na bardzo niskim poziomie, a tym samym zgromadzone przez wełnę ciepło tylko w bardzo niewielkim stopniu oddawane na zewnątrz.

Wełna może się także pochwalić wysoką klasą ognioodporności – A1. Dodatkową zaletą wełny Euro Roll jest także stosunek ceny do wydajności oraz wyjątkowa łatwość montażu, z którym poradzą sobie nawet osoby budujące własne domy w tzw. trybie gospodarczym, czyli przy niskim wykorzystaniu zewnętrznych fachowców. Wełnę można więc wykorzystywać w szerokiej palecie zastosowań - termoizolacji konstrukcji dachowych, ścian działowych, podłóg na stropie drewnianym, jak również wewnętrznej izolacji ścian konstrukcyjnych.

Wełna Euro Roll jest przyjazna dla środowiska, ponieważ wykonywana jest w 84% ze szkła pochodzącego z recyklingu i cechuje się zerowymi wartościami niszczenia warstwy ozonowej (ODP) oraz potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).
Wełna Euro Roll 35 jest dostępna w czterech grubościach z zakresu od 50 mm do 200 mm i szerokości 1200 mm. Wełna Euro Roll 39 jest dostępna w dziesięciu grubościach z zakresu od 50 mm do 200 mm i szerokości 1200 mm.
Źródło: TechnoNICOL
Data publikacji: 2017-07-04
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
IFD Fakro Ski World Cup
WA-BiS "Fair Play"
...i WA-BiS na targach Batimat 2009
Tyvek i Energain pod Mount Everest
Budmat Diamentem
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania