Strona główna | Przegląd technicznyZdrowe mieszkanie z oknami dachowymi firmy Roto

Zdrowe mieszkanie z oknami dachowymi firmy Roto

Ponad 90% naszego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. A ponieważ coraz więcej i częściej mówi się o szkodliwym wpływie materiałów budowlanych na nasze samopoczucie, w centrum zainteresowania opinii publicznej znajduje się jeden temat: "zdrowe mieszkanie".

Temat "zdrowego mieszkania" jest priorytetowy nie tylko dla osób wrażliwych i alergików, lecz coraz częściej staje się ważnym aspektem dla inwestorów budowlanych i osób przeprowadzających remonty.
"Ponieważ spoczywa na nas odpowiedzialność właściwa dla producentów materiałów budowlanych od dawna zajmujemy się tematyką "zdrowego mieszkania". Możemy potwierdzić, że coraz więcej rodzin budujących lub remontujących własny dom przy wyborze materiałów budowlanych zwraca uwagę na ich wpływ na zdrowie" - mówi Frank Schatz, Dyrektor ds. Marketingu firmy Roto.

"Zdrowe mieszkanie" z oknami dachowymi Roto

W ubiegłym roku firma Roto zdecydowała się zatem na zlecenie badania swoich produktów według surowych wytycznych Sentinel-Haus-Institut. Dowiodło ono, że produkowane przez Roto okna dachowe
Designo R8 i R6 z drewna i PVC oraz Designo R7 z PVC są nieszkodliwe dla zdrowia. "Wyniki tych badań z jednej strony dają naszym klientom pewność, że z naszymi oknami są bezpieczni, z drugiej strony naszym wyłącznym partnerom handlowym kolejny ważny argument do przekonania klienta w rozmowie sprzedażowej", wyjaśnia Schatz.

Roto oferuje zatem branży dachowej produkty, które zwiększają dobre samopoczucie użytkowników poddasza i dbają o jego zdrowy klimat. Wybór okien dachowych firmy Roto to również przyjazna dla środowiska i przyszłych pokoleń decyzja, gdyż okna dachowe z PVC - po zakończeniu cyklu życia produktu - można rozdzielić według użytych materiałów, rozłożyć na części i w ten sposób poddać je w całości chroniącemu środowisko recyklingowi. W przypadku okien drewnianych Roto stawia na drewno, pochodzące ze zrównoważonych zasobów leśnych, posiadające certyfikat FSC.

"Zdrowe mieszkanie" to wszechstronna koncepcja zakładająca jak najskuteczniejsze zminimalizowanie wpływu szkodliwych substancji zawartych w materiałach użytych do wykonania budynków na zdrowie. Obecnie, kiedy przepuszczalność powietrza powłoki budynku jest ograniczona przez kompleksowe środki izolacji termicznej, wszelkie szkodliwe substancje pochodzące z materiałów budowlanych bardzo szybko gromadzą się we wdychanym powietrzu. Właśnie dlatego Roto, jako jedyny na świecie producent okien dachowych zlecił badanie swoich okien dachowych według surowych kryteriów Sentinel-Haus-Institut. Wyniki przeprowadzonych badań udowadniają, że produkty firmy są niskoemisyjne i nieszkodliwe dla zdrowia.

Źródło i zdjęcie: Roto

CZYTAJ WIĘCEJ

Roto Frank Okna Dachowe Sp. z o.o.
Alternatywne źródło energii Roto Sunroof
Niskoemisyjne okno Roto Designo R8 NE
Producenci okien dachowych. Roto Frank. Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem
Relacja z przebiegu otwarcia centrum szkoleniowego RotoCampusu
Firma Roto podsumowuje swoją działalność w 2013 roku
RotoComfort i8 - pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe
11. Międzynarodowy Dzień Prasy Branżowej w Roto
Dach od kuchni. Ogólnopolskie szkolenia nie tylko dla wykonawcówDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się