Strona główna | Przegląd technicznyWywietrznik

Wywietrznik

Wywietrznik kanałów sanitarnych Mage® Metal-Vent to product wykonany w całości z metalu. Materiał to blacha ocynkowana, miedziana lub cynkowa. Do wywietrznika jest dołączony elastyczny wąż.

Fot. Mage Herzberg

Wywietrznik nadaje się do zastosowania do każdego pokrycia z dachówek, jest dostępny w 5 kolorach (czerwony ceglasty, brązowy, czarno-szary, miedziany i cynkowy). Produkt charakteryzuje się wysoką stabilnością kształtu, odpornością na huraganowe wiatry i napór śniegu, niewrażliwością barwy na promieniowanie UV. Nie pęka i nie kruszy się, całkowicie nadaje się do recyklingu. Element doskonale komponuje się z pokryciem dachu i staje się niemal niewidoczny. Sprzyja temu możliwość prawie dowolnego dopasowywania do pokrycia.

Dzięki poduszce powietrznej pomiędzy wężem wylotowym a obudową nie dochodzi do powstawania skroplin. Sam wąż cechuje się dużą elastycznością, posiada stabilną wkładkę drucianą. Wąż pasuje do standardowych rur wentylacyjnych 70/100 mm. Przy zastosowaniu rur 125/150 należy montować dwie obudowy obok siebie. Na wąż nakłada się wtedy standardowy rozgałęźnik.

Źródło: Dachy, nr 1 (169) 2014

CZYTAJ WIĘCEJ

Wywietrzniki grawitacyjne. Oferta firmy Uniwersal
Projektowanie optymalnej konstrukcji wywietrzników grawitacyjnych
Dobór wywietrzników grawitacyjnychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się