Strona główna | Przegląd technicznyWłaściwości dachówek ceramiczno-metalowych Gerard Roofing Systems(R)

Właściwości dachówek ceramiczno-metalowych Gerard Roofing Systems(R)

Dachówki Gerard Roofing Systems® są produkowane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej przez zanurzenie w stopie aluminiowo-cynkowym. Trwałość tak zabezpieczonej blachy w porównaniu ze zwykłą blachą ocynkowaną wydłuża się ok. 2,5-krotnie, eliminując ryzyko przedwczesnego starzenia się, niszczenia i przecieków.

Gerard Diamant® - Nowość w ofercie producenta - firmy AHI Roofing. Diamant to dachówka o powierzchni krycia 10% większej od dotychczasowych produktów firmy AHI Roofing. Daje to możliwości zaoszczędzenia pieniędzy na robociźnie oraz więźbie dachowej. Unikalny kształt i łatwość montażu zachęca do użycia tego typu pokrycia na dużych połaciach dachu.

Wszystkie dachówki Gerard Roofing Systems® są objęte pisemną 50-letnią gwarancją producenta. Wykonane kolejno, obustronne zabezpieczenia warstwą epoksydową zwiększają odporność paneli na korozję i uszkodzenia. Lakier akrylowy na bazie żywic tworzy absolutnie nieprzepuszczalną barierę dla wilgoci, będąc jednocześnie podłożem dla unikalnego i niespotykanego w żadnym innym systemie naturalnego kruszywa skalnego. Kruszywo jest ponownie zabezpieczone lakierem akrylowym z domieszką algicydów, które chronią przed porastaniem mchem.

Stosowane kruszywo to naturalny kamień wydobywany w Nowej Zelandii, a więc bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych. Kamień jest najskuteczniejszą warstwą ochronną i naturalną "zaporą" dla agresywnego środowiska, które jest najczęstszym powodem starzenia się powłok zabezpieczających blachę. Kruszywo bardzo skutecznie wycisza też padające krople deszczu, a także chroni panele przed uszkodzeniami w czasie transportu i montażu, podnosząc jednocześnie walory estetyczne: powoduje bardzo łagodne załamanie światła i przyjemny odbiór koloru.

Dzięki matowej i porowatej powierzchni dach pokryty tymi dachówkami nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Zarówno ta zaleta, jak też niewielkie moduły dachówek powodują, że nie powstają niebezpieczne dla mocowania naprężenia związane z rozszerzalnością stali. Mały wymiar modułu i symetryczność fali dachówki pozwalają na uzyskanie bardzo dużej efektywności materiału. Dla inwestora jest to jednoznaczne ze zmniejszeniem odpadów nieużytkowych do 3%. W odróżnieniu od wszystkich innych blaszanych pokryć dachowych, z dachówek Gerard Roofing Systems® nie zsuwa się w czasie odwilży śnieg, często urywający rynny. Niekwestionowaną zaletą tego pokrycia jest jego lekkość: ciężar 1 m2 wynosi zaledwie 7 kg - a więc ok. 6-krotnie mniej niż typowego dachu ceramicznego czy cementowego.

Wszystkie typy ww. dachówek można stosować na dachach, których minimalny kąt nachylenia połaci wynosi 12°. Bez problemów można nimi kryć pionowe płaszczyzny mansard i lukarny typu "wole oko". Każdy z oferowanych modeli stanowi kompletny system, składający się z gąsiorów okrągłych i kalenic, wiatrownic, bocznych i płaskich obróbek blacharskich, wywietrzników dachowych i innych elementów umożliwiających przykrycie dowolnie skomplikowanych połaci bez konieczności sięgania po inne materiały obróbkowe.


Gerard Senator® - Model wybierany przez klientów ceniących wyszukaną angielską elegancję, a także wyjątkową harmonię dachu i elewacji budynku. Niepowtarzalne połączenia kolorów oraz klasyczny kształt gontu bitumicznego daje pełny efekt ekskluzywności i oryginalności.Gerard Corona® - Do złudzenia przypomina gont drewniany. Jak twierdzi wielu zakopiańskich architektów, jest obecnie najkorzystniejszym pokryciem zastępującym tradycyjny gont. Koszty eksploatacyjne Corony® kształtują się korzystnie, gdyż trwałość dachu pokrytego tym profilem dorównuje trwałości dachówki ceramicznej, a w odróżnieniu do gontu drewnianego nie wymaga kosztownej impregnacji co kilka lat.Gerard Classic® - Model w tradycyjnym kształcie dachówki ceramicznej - marsylki. Ze względu na swój niewielki ciężar nie wymaga dużych przekrojów i gęstych rozstawów krokwi. Doskonale nadaje się na nadbudowę istniejącego budynku lub wymianę ciężkiego zniszczonego pokrycia na nowe.Gerard Milano® - Klasyczny kształt wysokiej dachówki typu niemieckiego sprawia wrażenie ciężkiego pokrycia. Cienie układające się na falach dachówki nadają dachowi wytwornego wyglądu. Zdobył już uznanie na południu Europy: szczególnie we Włoszech, Francji i na Węgrzech. Jej waga wynosi tylko 7 kg/1 m2.Gerard Heritage II® - Skierowana do klientów ceniących sobie wygląd dachówki karpiówki. Dodatkowe przetłoczenie na grzbiecie panelu wzmacnia jego strukturę i dodaje wrażeń estetycznych. Stosowana często na starych dachach jako zamiennik ciężkiej dachówki ceramicznej. Jej waga to zaledwie 7 kg na 1 m2.

Źródło i zdjęcia: Łukasz Malicki
Dyrektor Europa Centralna Fletcher
Building Roof Tile Group AHI Roofing
Kft.
Branch in Poland
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się