Strona główna | Przegląd techniczny
Właściwości dachówek ceramiczno-metalowych Gerard Roofing Systems(R)

Właściwości dachówek ceramiczno-metalowych Gerard Roofing Systems(R)
Dachówki Gerard Roofing Systems® są produkowane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej przez zanurzenie w stopie aluminiowo-cynkowym. Trwałość tak zabezpieczonej blachy w porównaniu ze zwykłą blachą ocynkowaną wydłuża się ok. 2,5-krotnie, eliminując ryzyko przedwczesnego starzenia się, niszczenia i przecieków.
Gerard Diamant® - Nowość w ofercie producenta - firmy AHI Roofing. Diamant to dachówka o powierzchni krycia 10% większej od dotychczasowych produktów firmy AHI Roofing. Daje to możliwości zaoszczędzenia pieniędzy na robociźnie oraz więźbie dachowej. Unikalny kształt i łatwość montażu zachęca do użycia tego typu pokrycia na dużych połaciach dachu.
Wszystkie dachówki Gerard Roofing Systems® są objęte pisemną 50-letnią gwarancją producenta. Wykonane kolejno, obustronne zabezpieczenia warstwą epoksydową zwiększają odporność paneli na korozję i uszkodzenia. Lakier akrylowy na bazie żywic tworzy absolutnie nieprzepuszczalną barierę dla wilgoci, będąc jednocześnie podłożem dla unikalnego i niespotykanego w żadnym innym systemie naturalnego kruszywa skalnego. Kruszywo jest ponownie zabezpieczone lakierem akrylowym z domieszką algicydów, które chronią przed porastaniem mchem.Stosowane kruszywo to naturalny kamień wydobywany w Nowej Zelandii, a więc bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych. Kamień jest najskuteczniejszą warstwą ochronną i naturalną "zaporą" dla agresywnego środowiska, które jest najczęstszym powodem starzenia się powłok zabezpieczających blachę. Kruszywo bardzo skutecznie wycisza też padające krople deszczu, a także chroni panele przed uszkodzeniami w czasie transportu i montażu, podnosząc jednocześnie walory estetyczne: powoduje bardzo łagodne załamanie światła i przyjemny odbiór koloru.
Dzięki matowej i porowatej powierzchni dach pokryty tymi dachówkami nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Zarówno ta zaleta, jak też niewielkie moduły dachówek powodują, że nie powstają niebezpieczne dla mocowania naprężenia związane z rozszerzalnością stali. Mały wymiar modułu i symetryczność fali dachówki pozwalają na uzyskanie bardzo dużej efektywności materiału. Dla inwestora jest to jednoznaczne ze zmniejszeniem odpadów nieużytkowych do 3%. W odróżnieniu od wszystkich innych blaszanych pokryć dachowych, z dachówek Gerard Roofing Systems® nie zsuwa się w czasie odwilży śnieg, często urywający rynny. Niekwestionowaną zaletą tego pokrycia jest jego lekkość: ciężar 1 m2 wynosi zaledwie 7 kg - a więc ok. 6-krotnie mniej niż typowego dachu ceramicznego czy cementowego.
Wszystkie typy ww. dachówek można stosować na dachach, których minimalny kąt nachylenia połaci wynosi 12°. Bez problemów można nimi kryć pionowe płaszczyzny mansard i lukarny typu "wole oko". Każdy z oferowanych modeli stanowi kompletny system, składający się z gąsiorów okrągłych i kalenic, wiatrownic, bocznych i płaskich obróbek blacharskich, wywietrzników dachowych i innych elementów umożliwiających przykrycie dowolnie skomplikowanych połaci bez konieczności sięgania po inne materiały obróbkowe.

Gerard Senator® - Model wybierany przez klientów ceniących wyszukaną angielską elegancję, a także wyjątkową harmonię dachu i elewacji budynku. Niepowtarzalne połączenia kolorów oraz klasyczny kształt gontu bitumicznego daje pełny efekt ekskluzywności i oryginalności.

Gerard Corona® - Do złudzenia przypomina gont drewniany. Jak twierdzi wielu zakopiańskich architektów, jest obecnie najkorzystniejszym pokryciem zastępującym tradycyjny gont. Koszty eksploatacyjne Corony® kształtują się korzystnie, gdyż trwałość dachu pokrytego tym profilem dorównuje trwałości dachówki ceramicznej, a w odróżnieniu do gontu drewnianego nie wymaga kosztownej impregnacji co kilka lat.

Gerard Classic® - Model w tradycyjnym kształcie dachówki ceramicznej - marsylki. Ze względu na swój niewielki ciężar nie wymaga dużych przekrojów i gęstych rozstawów krokwi. Doskonale nadaje się na nadbudowę istniejącego budynku lub wymianę ciężkiego zniszczonego pokrycia na nowe.

Gerard Milano® - Klasyczny kształt wysokiej dachówki typu niemieckiego sprawia wrażenie ciężkiego pokrycia. Cienie układające się na falach dachówki nadają dachowi wytwornego wyglądu. Zdobył już uznanie na południu Europy: szczególnie we Włoszech, Francji i na Węgrzech. Jej waga wynosi tylko 7 kg/1 m2.

Gerard Heritage II® - Skierowana do klientów ceniących sobie wygląd dachówki karpiówki. Dodatkowe przetłoczenie na grzbiecie panelu wzmacnia jego strukturę i dodaje wrażeń estetycznych. Stosowana często na starych dachach jako zamiennik ciężkiej dachówki ceramicznej. Jej waga to zaledwie 7 kg na 1 m2.
Źródło i zdjęcia: Łukasz Malicki
Dyrektor Europa Centralna Fletcher
Building Roof Tile Group AHI Roofing
Kft.
Branch in Poland
Dyrektor Europa Centralna Fletcher
Building Roof Tile Group AHI Roofing
Kft.
Branch in Poland
Data publikacji: 2016-07-03
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Nowe folie
Okno dachowe FTP-V Electro
Automatyczny nawiewnik V40P
Płyta dachowa
Folia drenażowa na dachu odwróconym
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania