Strona główna | Przegląd technicznyWiązary - bezpieczne rozwiązanie dla domu

Wiązary - bezpieczne rozwiązanie dla domu

Wiązary w technologii MiTek® lub płytek wielokolcowych, to drewniane konstrukcje gotowe do montażu na budynku, w całości przygotowywane u producenta. Produkowane z litego drewna, sortowanego pod względem wytrzymałości do klasy C24, struganego 4-stronnie, stanowią jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dla naszego domu. O korzyściach płynących z wykorzystania wiązarów mówi Marcin Burkietowicz z firmy Wiązary Burkietowicz.

Technologia budowy dachu z prefabrykowanych elementów drewnianych została wynaleziona w Stanach Zjednoczonych, gdzie stworzono ją na potrzeby budowy inwestycji w rejonach najbardziej narażonych na działanie huraganowych wiatrów. Jak się okazało, konstrukcje te były o wiele odporniejsze od tradycyjnych. Nic więc dziwnego, że metoda  znalazła uznanie również w innych częściach świata, w tym w krajach Europy.

Elementem łączącym wiązary jest metalowa płytka kolczasta. W pierwszej chwili możemy pomyśleć, że ten niewielki element łączący tak duże konstrukcje nie daje nam poczucia bezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego. Płytka kolczasta to stalowa blacha z wytłoczonymi kolcami, która trwale łączy poszczególne elementy konstrukcji - komentuje Marcin Burkietowicz.

Drewno przeznaczone na wiązary jest docinane przy użyciu specjalistycznych pił tarczowych sterowanych numerycznie. Tak przygotowany materiał jest impregnowany zanurzeniowo przeciw degradacji biologicznej, tj. przed negatywnym działaniem grzybów czy pleśni. Wyrób, który otrzymujemy w końcowym etapie obróbki, jest solidny i bezpieczny. Potwierdza to deklaracja właściwości użytkowych oraz projekt konstrukcyjny oparty na precyzyjnych obliczeniach inżynieryjnych. 

Źródło i zdjęcie: Wiązary Burkietowicz

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiązary Burkietowicz. Przewaga dzięki doświadczeniu
Więźba z wiązarów - swobodny podział przestrzeni na poddaszuDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się