Strona główna | Przegląd technicznyNowe brzeszczoty Bosch do zastosowań specjalnych

Nowe brzeszczoty Bosch do zastosowań specjalnych


Wytrzymałe brzeszczoty Bosch z węglików spiekanych do zastosowań specjalnych wyróżnia nawet 20 razy dłuższa żywotność w porównaniu do brzeszczotów bimetalowych.
„Endurance for WindowDemolition“, „Endurance for VehicleRescue“ oraz „Endurance for HeavyMetal“  wyróżniają się wyjątkową odpornością na zużycie i są przeznaczone do najtrudniejszych prac. Tną stal o podwyższonej i najwyższej wytrzymałości, oferują szerokie spektrum zastosowań i radzą sobie z wyzwaniami, którym dotychczasowe brzeszczoty bimetalowe nie były w stanie sprostać. 
       
Wszystkie brzeszczoty mają pojedynczo lutowane zęby z węglików spiekanych i osiągają nawet dwudziestokrotnie dłuższą żywotność niż brzeszczoty bimetalowe. Są także o 1,35 mm (50%) oraz 1,25 mm (40%) grubsze od innych porównywalnych brzeszczotów, a przez to - wyjątkowo stabilne. Stabilność idzie też w parze z wyjątkową elastycznością: tylko przednią część wierzchołka zęba brzeszczota wykonano z węglików spiekanych, dlatego brzeszczot zachowuje elastyczność i dobrze toleruje wysokie obciążenia zginające, np. podczas prac wyburzeniowych.

Szybki i niezawodny: „Endurance for VehicleRescue“Brzeszczot „Endurance for Vehicle Rescue“ został zaprojektowany z myślą o ratownictwie i takich użytkownikach, jak straż pożarna, służby ratownicze i zespoły ratownictwa technicznego, a także z myślą o warsztatach samochodowych. Dostępny jest w dwóch długościach. Nowa geometria oferuje wiele zalet: dzięki wierzchołkowi w kształcie litery V brzeszczot łatwiej jest prowadzić i nie blokuje się on w materiale. Pierwszy ząb został zaprojektowany w taki sposób, że brzeszczot wchodzi w materiał bez konieczności wcześniejszego czasochłonnego nawiercania. Sam brzeszczot ma kształt stożkowy, dzięki czemu zapewnia dostęp do wąskich miejsc, które są nieosiągalne dla hydraulicznych urządzeń ratowniczych.

Precyzja dla najbardziej wymagających zastosowań: „Endurance for HeavyMetal“Brzeszczoty „Endurance for HeavyMetal“ przydają się podczas instalacji lub wymiany rur wodociągowych oraz wszędzie tam, gdzie trzeba ciąć stal o podwyższonej lub najwyższej wytrzymałości, stal nierdzewną lub żeliwo. Brzeszczoty są o 25 mm (30%) szersze niż inne porównywalne brzeszczoty do pił szablastych. Ułatwia to ich prowadzenie i poprawia stabilność, zapewniając w ten sposób precyzyjne i proste cięcia. Brzeszczoty dostępne są w czterech długościach, dzięki czemu użytkownicy mogą ciąć rury i poręcze o zróżnicowanych średnicach, a także przecinać zamki.

Do wielu materiałów: „Endurance for WindowDemolition“Cięcie ram okiennych z rdzeniem stalowym oraz ram wykonanych z drewna, aluminium lub tworzyw sztucznych i przecinanie hartowanych śrub okiennych – wszystko to można zrobić przy użyciu brzeszczotu „Endurance for WindowDemolition“. Dzięki stałej podziałce zębów na całej długości brzeszczotu np. monterzy okien mogą niezawodnie i szybko ciąć różnego rodzaju materiały. Brzeszczoty dadzą sobie radę także z gipsem, zaprawą lub cegłą. Mając na uwadze niski poziom drgań wymagany podczas tego rodzaju zastosowań, brzeszczoty mają optymalną długość 150 mm. „Endurance for WindowDemolition“ mają kształt stożkowy, dzięki czemu można ich używać także w miejscach trudno dostępnych.

Efektywne rozwiązanie systemowe

Stosowanie brzeszczotów w połączeniu z piłami szablastymi Bosch dla profesjonalistów Bosch oferuje użytkownikom profesjonalnym kompletny system składający się z brzeszczotów w technologii węglików spiekanych oraz profesjonalnych pił szablastych.
Brzeszczot „Endurance for VehicleRescue“ o długości 225 mm w połączeniu z wydajną i uniwersalną akumulatorową piłą szablastą GSA 18V-32 Professional jest optymalny do zastosowań wymagających trzymania narzędzia nad głową. Do miejsc wyjątkowo trudno dostępnych lub cięcia szyb użytkownicy mają do dyspozycji jeszcze bardziej kompaktową, akumulatorową piłę szablastą GSA 18V-LI C Professional oraz krótszy brzeszczot o długości 150 mm. Jeżeli brzeszczoty mają być stosowane do pracy ciągłej przy demontażu pojazdów lub remoncie okien, można sięgnąć po najwydajniejszy, sieciowy model piły szablastej Bosch, GSA 16-32 Professional. Także w przypadku stosowania brzeszczotów „Endurance for HeavyMetal“ użytkownicy mają do wyboru wariant sieciowy lub akumulatorowy piły szablastej, co pozwala stworzyć optymalne rozwiązanie systemowe.Szeroki program brzeszczotów Bosch wykonanych w technologii węglików spiekanych obejmuje także brzeszczoty do innych zastosowań specjalnych, na przykład do drewna i metalu („Progressor for Wood and Metal“), stali wysokostopowej („Endurance for Stainless Steel“), materiałów stosowanych przy suchej zabudowie, takich jak płyty pilśniowe spajane cementem („Endurance for Fiber Plaster“), beton komórkowy („Endurance for Aerated Concrete“), cegła dziurawka („Endurance for Brick“) oraz żeliwo („Basic for Cast Iron“).

Nowe brzeszczoty do pił szablastych w technologii węglików spiekanych serii „Endurance for“ są już dostępne w sprzedaży.
CZYTAJ WIĘCEJ

Laur Konsumenta dla elektronarzędzi Bosch
Trwałość, wydajność, innowacyjność. Narzędzia akumulatorowe Bosch Professional
1000 narzędzi? 1000 testerów. Testowanie elektronarzędzi Bosch
Test młota Bosch w ekstremalnych warunkach
Nowoczesne i wydajne. Stołowe piły tarczowe Bosch
Tarcze tnące Bosch Multi Wheel z węglikami spiekanymi
Bosch Niebieski wypływa na szerokie wody
Nowy laser krzyżowy BoschDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się