Strona główna | Przegląd technicznyTermomebrana dachowa

Termomebrana dachowa

Delta®-Maxx Titan to otwarta dyfuzyjnie termomembrana do całkowicie izolowanych dachów skośnych, która standardowo wyposażona jest w zintegrowany pas klejący.

Fot. Dörken Delta Folie

Sklejone zakłady poziome i pionowe pozwalają zmniejszyć wymianę powietrza o 30%. Dzięki temu w okresie grzewczym zapotrzebowanie na energię cieplną zmniejsza się nawet o 9%. Od strony zewnętrznej membrana posiada tytanową powłokę, która odbija do 50% promieniowania cieplnego. Zastosowanie

Delta®-Maxx Titan pozwala latem zredukować temperaturę w pomieszczeniach na poddaszu o min. 2°C (obliczenia wykonane w porównaniu z pomieszczeniami, w których zastosowano konwencjonalną FWK). Redukcja temperatury uzależniona jest od wielkości pomieszczenia, nachylenia dachu, ilości i powierzchni okien, grubości izolacji oraz ustawienia budynku.


Termomembrana Delta®-Maxx Titan posiada 15-letnią pisemną gwarancję. Od strony spodniej wyposażona jest w warstwę magazynującą wilgoć. W ekstremalnych sytuacjach może skumulować nawet do 1 l/m2 wilgoci, która następnie stopniowo jest odprowadzana na zewnątrz przegrody. Za sprawą bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo przy chodzeniu po łatach.

Źródło: Dachy, nr 9 (189) 2015
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się