Strona główna | Przegląd technicznySystem rynnowy

System rynnowy

System Deepflow 150/82 mm firmy Marley składa się z rynny o szerokości 150 mm i głębokości 75 mm oraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 82 mm.

Rynna jest głęboka, półokrągła, przeznaczona na dachy o zróżnicowanej powierzchni, produkowana w nowoczesnej technologii dwuwarstwowej koekstruzji. Charakteryzuje się zwiększoną odpornością na utratę koloru, co zostało potwierdzone testami starzeniowymi.

Produkowany w Wielkiej Brytanii zgodnie z wytycznymi zarządzania środowiskowego i jakościowego system spełnia wymogi norm: PN-EN 607, 12200, 1462, producent uzyskał także certyfikat Environmental Management Standards BS EN ISO14001:2004.


W celu wykonania stabilnego połączenia rynny ze złączką, uniemożliwiającego „rozejście” się elementów systemu w wyniku ruchów spowodowanych zmianami temperatury lub okresowymi obciążeniami np. śniegiem, służą adaptery „wtrzaskiwane” w otwory wypustek „Easy clip”. (Aby wykonać takie połączenie należy wykonać wycięcia na końcach rynien - rynny dostarczane fabrycznie nie posiadają takich wycięć. Wycięcia można wykonać po obu stronach lub tylko z jednej strony rynny. Wycięcie należy wykonać w odległości ok. 1 cm od końca rynny, powinno ono mieć długość 2,5 cm i głębokość 2 mm).

Źródło: Dachy, nr 11 (119) 2009


CZYTAJ WIĘCEJ

Systemy rynnowe
Stalowy system orynnowania Raiko
Stalowy system rynnowy Lindab Rainline
Metalowy system rynnowy - trwały i niezawodny
Idealne odwodnienie dachów. System rynnowy Kanion i Wavin QuickStream
Orynnowanie na każdą porę roku
Systemy rynnowe z PVC Plastmo
System rynnowy Plasa z Luranu S
Jaki system rynnowy wybrać?
Jaki sztucer do rynny?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się