Strona główna | Przegląd technicznySystem rynnowy Galeco STAL 150 - nowe oblicze produktu

System rynnowy Galeco STAL 150 - nowe oblicze produktu

Firma Galeco wprowadza na rynek nową wersję systemu rynnowego Galeco STAL 150, która jeszcze wydajniej poradzi sobie z letnimi burzami i nawałnicami, jakie w okresie wakacyjnym często przechodzą przez nasz kraj oraz z łatwością oprze się kapryśnej, jesiennej pogodzie.

System Galeco STAL od lat cieszy się ogromną popularnością ze względu na innowacyjny montaż, wysoką wytrzymałość mechaniczną, odporność na duże różnice temperatur oraz doskonałą jakość surowca i samego wykonania, które wyróżniają ten produkt na tle konkurencji. Galeco STAL wykonany jest ze stali powlekanej czterema warstwami ochronnymi, zabezpieczającymi poszczególne elementy systemu przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany oraz pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną. To odpowiedź na potrzeby tych, którzy ponad wszystko sobie cenią niezawodność i wieloletnią trwałość produktów.

System Galeco STAL dostępny jest w pięciu opcjach rozmiarowych rynny i rury spustowej; 120/90, 135/90, 135/100, 150/100 oraz 150/120. Rynny w rozmiarze 150 mm dedykowane są przede wszystkim obiektom przemysłowym oraz dużym budynkom mieszkalnym, gdzie istnieje potrzeba odprowadzenia wody z dużych, jednolitych płaszczyzn dachowych, z powierzchnią których systemy w mniejszym rozmiarze mogłyby sobie nie poradzić. W nowej wersji systemu Galeco STAL 150 mm producent wykorzystuje rozwiązania sprawdzone od lat w znanym i uznanym systemie Galeco STAL 135 mm. Jest to hak doczołowy o specjalnym profilu, kilkukrotnie przewyższający swą wytrzymałością wymagania normy oraz szeroki łącznik podwieszany na haku w celu lepszej stabilizacji połączenia z kluczykowym systemem montażu. Rozwiązania te usprawniają prace montażowe i są prawnie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

Oprócz rozmiaru samej rynny, na efektywność odprowadzania deszczówki wpływa także jej profil. W zależności od kształtu przekroju rynny, system jest w stanie sprawnie odprowadzić mniej lub więcej wody z konkretnej powierzchni dachowej. Im głębszy profil, tym większa wydajność całego orynnowania i mniejsze ryzyko zawilgocenia budynku i rozwoju mikroorganizmów na elewacji, a tym samym większe bezpieczeństwo całej konstrukcji budynku. Stalowe rynny Galeco zostały zaprojektowane na wzór profilu kontynentalnego, co sprawia, że przy zbliżonej szerokości rynny i jej cenie, system posiada głębszy od konkurencyjnych produktów profil rynny, co z kolei wpływa na jego większość wydajność.

Cechą charakterystyczną nowej wersji rynien stalowych Galeco o profilu 150 mm jest także ich innowacyjny kształt, będący znakiem rozpoznawczym produktu. Przednia krawędź rynny została wywinięta do środka, co zwiększa efektywność odprowadzania wody nawet przy bardzo intensywnych opadach i eliminuje ryzyko wychlapywania, a co gorsze, przelania się wody przez rynnę. Nowa wersja rynny systemu Galeco STAL 150 mm oprócz dotychczasowej kolorystyki jaką jest ciemny brąz oraz LUXOCYNK, będzie również dostępna w wersji grafitowej. Poszerzenie palety kolorystycznej w tym rozmiarze jest odpowiedzią firmy Galeco Sp. z o.o. na potrzeby i sygnały spływające z rynku od klientów. Połączenie wszystkich cech systemu rynnowego Galeco STAL 150 oraz estetyki i solidności wykonania każdego z elementów, to jakość produktów potwierdzona 35-letnią gwarancją udzielaną przez producenta i pogodny uśmiech nawet w najbardziej deszczowe dni. System Galeco STAL 150 mm w nowej odsłonie będzie dostępny w ofercie firmy Galeco od września 2014 r.

Źródło i zdjęcie: Galeco

CZYTAJ WIĘCEJ

Niezawodna ochrona przed wodą deszczową. System rynnowy Galeco STAL
Na nietypowe konstrukcje: regulowany narożnik Galeco 135 mm
Profil skandynawski czy kontynentalny? Podpowiada firma Galeco...
Galeco: 100% PL - polski producent z europejskimi sukcesami
Rynny dopasowane co do centymetra - jak wybrać odpowiedni system rynnowy do naszego dachu?
Galeco wyróżnione Laurem Dekady 2004-2014
Jesienno-zimowe pogotowie rynnowe
Galeco radzi jak odzyskać wodę deszczową z rynien
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i montażu rynien?
Bezpieczeństwo pełne jakości: rynny Galeco StalDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się