Strona główna | Przegląd technicznySystem kominków wentylacyjnych Creaton Signum

System kominków wentylacyjnych Creaton Signum


System kominków odpowietrzających i wentylacyjnych „SIGNUM” to jedna najciekawszych ofert na rynku – nowoczesny, kompatybilny ze wszystkimi modelami dachówki ceramicznej CREATON, wodoszczelny i elastyczny spełnia najwyższe standardy jakości zarówno w zakresie techniczno-użytkowym, jak i estetyki.

Prawidłowo wykonana wentylacja budynku gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, odprowadza nadmiar wilgoci, poprawia mikroklimat we wnętrzu, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, czyli odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, a także ma znaczący wpływ na stan techniczny budynku. Istotnym elementem systemu wentylacyjnego są kominki wentylacyjne i odpowietrzające, które oprócz swoich podstawowych funkcji powinny także gwarantować szczelność pokrycia dachowego. W ofercie CREATON Polska znajdziemy idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki ceramiczne „SIGNUM” – łatwe w montażu, wodoszczelne i niezwykle wydajne.

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające

Kominki wentylacyjne są integralną częścią systemu wentylacyjnego pomieszczeń. Mogą być wykorzystywane jako zakończenie instalacji wentylacyjnej łazienki, garażu czy kuchni, na przykład podłączenia okapu. Ich średnica powinna być większa niż 100 mm – w żadnym wypadku nie wolno ich mylić z kominkami odpowietrzającymi o średnicy 100 mm, które służą do usuwania gazów kanalizacyjnych oraz wyrównywania ciśnienia w instalacji i zgodnie z normą nie mogą pełnić tej funkcji.

Wysoka efektywność i optymalne połączenie z konstrukcją dachową

W skład kompleksowego systemu dachowego marki CREATON wchodzą kominki ceramiczne „SIGNUM” – odpowietrzające, które umożliwiają usuwanie gazów kanałowych oraz wyrównanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych i wentylacyjne, wykorzystywane jako zakończenie instalacji wentylacyjnej łazienki czy kuchni, odpowiedzialne za wentylowanie pomieszczeń. Różne rozmiary – od DN 100 do DN 200 i kształty oraz unikalna konstrukcja gwarantują maksymalną sprawność i efektywność urządzeń. Podstawą kominków „SIGNUM” jest dachówka przelotowa w kształcie i kolorze identycznym z ceramiczną dachówką podstawową danej kolekcji, dzięki czemu dach zachowuje harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i linii wzorniczej. Kolejne elementy budowy kominka to: ceramiczna rura wywiewna o średnicach od 100 do 200 mm, łącznik poddachowy (adapter), elastyczne podłączenie węża oraz górna część kominka, czyli pokrywa.


Adapter poddachowy – elastyczne i wodoszczelne rozwiązanie

Doskonałą szczelność i ochronę przed przenikaniem wilgoci do warstwy termoizolacyjnej zapewnia praktyczny poddachowy adapter, który łączy kominek z rurą odpowietrzającą. Adapter jest przykręcany do otworu i osadzony uszczelką – nie wymaga klejenia. Tuleja gumowa podłączona do górnego pierścienia uszczelniającego umożliwia niezawodne wodoszczelne połączenie, wyprowadzając osadzające się skropliny na zewnątrz folii dachowej. Ponadto układ złącza jest odpowiedni dla wszystkich przelotów dachowych CREATON do średnicy około 200 mm.

Nowość w ofercie – kominki z nakrętką i zdejmowaną pokrywą

Nowością w ofercie są kominki „SIGNUM” DN 100 z nakrętką i „SIGNUM" DN 125 ze zdejmowaną pokrywą. W tych pierwszych górna część kominka wyposażona jest w gwint z tworzywa sztucznego i w zależności od wymagań może być przykręcona lub nie, tym samym nadaje się zarówno do odpowietrzania kanałów toaletowych (otwarta), jak i w systemach wentylacyjnych (zamknięta). Analogicznie „SIGNUM” DN 125 z całkowicie otwartą pokrywą są odpowiednie dla rur wentylacyjnych podłączonych do systemu kanalizacyjnego, np. do odpowietrzania toalet, natomiast gdy pokrywa jest zamontowana, kominki mogą być używane do wentylowania pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia.

Źródło: Creaton Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Dachówka ceramiczna Creaton Maxima - doskonała na dachy budynków w zabudowie szeregowej
System dachowy Creaton
Dachówka ceramiczna Cantus Creaton
Dachówka ceramiczna Creaton Simpla
130 lat doświadczenia w produkcji dachówek ceramicznych. Rozmowa z Dyrektorem Działu Sprzedaży Creaton Polska, Markiem Marchewką
Ochrona przeciwśnieżna i komunikacja dachowa w systemie Creaton
Wentylacja dachu w systemie Creaton
Planujesz zakup dachu? Zadbaj o jego funkcjonalność!
O wymianie starych pokryć dachowychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się