Strona główna | Przegląd technicznySystem Bezokapowy Galeco - nieszablonowe rozwiązania rynnowe

System Bezokapowy Galeco - nieszablonowe rozwiązania rynnowe

Schyłek lata i początek jesieni to najlepszy moment na wymianę systemu rynnowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego wzornictwa firma Galeco udowadnia, że rynny to coś więcej niż tylko niezbędny i użyteczny element każdego budynku.

Niezależnie od tego czy rearanżacji dokonujemy ze względu na uszkodzenia mechaniczne poprzedniej instalacji, czy też bierzemy pod uwagę względy estetyczne, nowy system rynnowy powinien nie tylko spełniać najwyższe standardy jakości i być odporny na zmienne warunki atmosferyczne, ale być także wartością dodaną każdego budynku. Co to znaczy? System rynnowy powinien dyskretnie zaskakiwać formą i stanowić komplementarne dopełnienie dachu, stolarki okiennej i fasady.

Nowoczesność przez duże N

Minimalizm, geometria, nieszablonowe rozwiązania budowlane - oto sedno nowoczesnych brył domów mieszkalnych. Jeśli jeszcze projekt jest efektywny energetycznie, a przy tym kompaktowy - mamy konstrukcję idealną. Jednak sama bryła to nie wszystko. Absolutnym must have współczesnej architektury są: ciekawy sposób wykończenia elewacji, duże przeszklenia, swobodne łączenie różnych materiałów, na przykład drewna, kamienia i surowej cegły, a także ogromna dbałość o szczegół - drzwi, system rynnowy, stolarkę okienną.

Projekt w służbie designu

Wystająca poza lico budynku krawędź połaci dachowej, podobnie jak widoczne elementy rynien i rur spustowych, nie idą w parze z wizją formy współczesnych brył architektonicznych. System Bezokapowy to system rynnowy stworzony z myślą o ułatwieniu pracy architektom i projektantom kreującym nieszablonowe formy budynków. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu estetycznego chowania rynny i rury w bryle budynku, a także prostokątnemu kształtowi, inwestor zyskuje możliwość realizacji nawet najbardziej nieszablonowego projektu, bez konieczności tradycyjnego montażu rur na zewnątrz elewacji.


"Oprócz wprowadzenia systemu do wnętrza elewacji budynku, jego innowacyjność polega na zatrzaskowym połączeniu haka z maskownicą - elementem długim służącym do zakrycia całego poziomu rynnowego. Opatentowane przez Galeco rozwiązanie pozwala naturalnie wkomponować rynny w elewację budynku niezależnie czy jest ona wykończona tynkiem, cegłą czy płytkami elewacyjnymi. Całość sprawia, że System Bezokapowy Galeco idealnie wrysowuje się w linię każdego obiektu, sprawiając że wpisanie w projekt systemu rynnowego jeszcze nigdy nie było tak proste" - zauważa Michał Gryszówka z firmy Galeco.

Detal wieńczy dzieło

System Bezokapowy to kombinacja trzech materiałów, dostosowanych specjalnie do poszczególnym elementów. Poziom rynnowy jest wykonany ze stali - materiału najtrwalszego na oddziaływanie warunków zewnętrznych. Do produkcji rur spustowych zastosowano PVC-U ponieważ w zabudowie elewacji rury są w mniejszym stopniu narażone na warunki zewnętrzne, co pozwoliło podnieść ekonomiczność całego orynnowania. Maskownicę produkuje się ze stali powlekanej w pełnej gamie kolorystycznej w celu estetycznego wykończenia elewacji.

Zróżnicowana kolorystyka maskownicy (od jasnopopielatego, przez ceglasty, po głęboką czerń) daje duże możliwości aranżacyjne. Istnieje również możliwość doboru dowolnego odcienia w ramach palety RAL tak, by był jak najbardziej zbliżony do pokrycia dachu lub bezpośrednio elewacji.

Budując nowocześnie należy myśleć o projekcie w sposób całościowy. Bryła musi grać z designerskimi detalami, a te mają za zadanie przykuwać wzrok, stanowiąc jednocześnie wysmakowane dopełnienie konstrukcji. Całość powinna komponować się z otoczeniem, a wszystko razem, odpowiadać charakterowi mieszkańców. Dlatego liczy się nie tylko to, co widoczne - czasem najmniejszy szczegół może sprawić, że aranżacja stanie się wyjątkowa i zupełnie… zaskakująca.

Źródło i zdjęcia: Galeco

CZYTAJ WIĘCEJ

Niewidoczny dla oka system BEZOKAPOWY firmy Galeco
Bezokapowy system rynnowy
System BEZOKAPOWY - nowoczesne spojrzenie na rynny
System BEZOKAPOWY - nowatorskie rozwiązanie dla budynków mieszkalnych
Maskownica podsufitkowa - nowy, alternatywny sposób montażu systemu BEZOKAPOWEGO
Galeco wyróżnione Laurem Dekady 2004-2014
Jesienno-zimowe pogotowie rynnowe
Galeco radzi jak odzyskać wodę deszczową z rynien
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i montażu rynien?
Dla estetycznej spójności budynku - kolorystyka systemów rynnowych
Firma Galeco wyróżniona tytułem JAKOŚĆ ROKU 2014
Łącznik doczołowy dla systemu Galeco Bezokapowy
Innowacyjny system i kreatywny wykonawca
Bezokapowa szczelność - nie ma czego się obawiać...
Myślisz rynna, widzisz innowacje. Rynny bezokapowe oraz łańcuchy zamiast odpływówDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się