Strona główna | Przegląd technicznySuperrock i Toprock Super - zestaw do ocieplania poddaszy firmy Rockwool

Superrock i Toprock Super - zestaw do ocieplania poddaszy firmy Rockwool

Do ocieplania poddaszy, przez które ucieka z domów bardzo dużo ciepła, najlepiej podchodzić kompleksowo. Optymalnym rozwiązaniem do termoizolacji poddaszy są produkty ze skalnej wełny Rockwool. Ocieplenie wykonane za pomocą mat Toprock Super i płyt Superrock zagwarantuje komfort termiczny poddasza.
TOPROCK SUPER i SUPERROCK wykonane ze skalnej wełny to produkty przeznaczone m.in. do ocieplania poddasza. Pierwsze sprzedawane są w formie zrolowanych mat drugie zaś w postaci płyt. Zastosowane razem tworzą rozwiązanie do ocieplania stropodachów i poddaszy, który pozwala utrzymać optymalną temperaturę bez względu na porę roku. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła wełna skalna TOPROCK SUPER i SUPERROCK pozwala na zminimalizowanie strat ciepła na poddaszu, które jest jednym z głównych miejsc strat ciepła w domach jednorodzinnych. Druga warstwa ocieplenia wykonana  płytami SUPERROCK jest dopełnieniem dwuwarstwowego  ocieplenie poddasza.

Dwuwarstwowe ocieplenie daje bardzo dobre efekty izolacyjności termicznej, akustycznej oraz pojemności cieplnej przegrody. Dzięki dużej gęstości produkty te pochłaniają hałas z zewnątrz, jak również zachowują stabilność wymiarową. Dodatkowo oba produkty posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1. Zapewnia  to poprawę poziomu biernego zabezpieczenia pożarowego konstrukcji dachowej. Wełna skalna posiada także właściwości paroprzepuszczalne, pozwalające utrzymać przyjemny i zdrowy mikroklimat w budynku oraz uniknąć gromadzenia się wilgoci. Zalecana grubość izolacji - TOPROCK SUPER 20 CM, SUPERROCK 15 cm.

Porada eksperta

Wybór energooszczędnego ocieplenia poddasza użytkowego to jedna z ważniejszych decyzji, gdyż eksploatacja domu będzie trwać długie lata, a energooszczędna izolacja to zawsze użycie dwóch warstw. Pierwszą warstwę ocieplenia poddasza układa się między drewnianymi elementami konstrukcji dachu. Z odcinków o długości do 6m docina się kawałki o 1,5-2 cm szersze od odległości w świetle między krokwiami. Taki naddatek i sprężystość skalnej wełny pozwalają na wykorzystanie sił tarcia i samodzielne utrzymywanie się tak dociętego ocieplenia poddasza między nimi. Drugą warstwę ocieplenia poddasza układa się między spodem krokwi a okładzinami poddasza, np. płytami gipsowo-kartonowymi lub boazerią. Ruszt stalowy (np. z profili typu U) odsuwa się poniżej spodu krokwi najczęściej o 5–15 cm, stosując wieszaki stalowe lub klocki drewniane. Druga warstwa ocieplenia poddasza ułożona pod krokwiami eliminuje podłużne mostki termiczne, jakimi są krokwie, jętki czy kleszcze drewnianej więźby dachowej.

Tomasz Kwiatkowski,
Doradca Techniczny, ROCKWOOL Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Ocieplenie nakrokwiowe
Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych
Ocieplenia poddasza - to proste! Trzy pytania do eksperta
Projekt domu z możliwością adaptacji poddasza
System Rocktect - aktywna paroizolacja od firmy RockwoolDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się