Strona główna | Przegląd technicznyRynny Galeco na garażach i wiatach

Rynny Galeco na garażach i wiatach

W najbliższym otoczeniu domu znajdują się różne obiekty gospodarcze. Należą do nich m.in.: wiaty i garaże. Mimo że są to obiekty o małej powierzchni dachowej, to nie można zapomnieć o tym, jak bardzo istotne jest ich orynnowanie.

Dobrze wykonane orynnowanie obiektów takich jak garaż czy przydomowa wiata ma nie tylko aspekt praktyczny. Może być ono także dodatkową ozdobą domu, warto więc wybrać taki system orynnowania, który będzie łączył w sobie bezpieczeństwo i estetykę.

Praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie

Przy orynnowaniu budynków gospodarczych trzeba pamiętać o trzech rzeczach. Po pierwsze, rynny powinny być ulokowane od krawędzi dachu w odległości, która zapewni efektywne „zbieranie” spływającej wody. Po drugie, trzeba dobrze wymierzyć ich wysokość, tak by nie przepełniał ich np. zsuwający się z dachówek śnieg. Wreszcie, po trzecie, dobrze zwrócić uwagę na stylistyczne dopasowanie orynnowania takiego budynku z wyglądem domu. – Sztuką jest tak dobrać orynnowanie obiektu gospodarczego, by w pełni korespondowało ze stylem tego, które wykorzystano w budynku mieszkalnym. Tak by całość wyglądała po prostu atrakcyjnie. Warto wybrać system rynnowy Galeco STAL2. Świetnie sprawdza się w przypadku domów, jak również stojących przy nich obiektach gospodarczych, takich jak garaże czy wiaty – mówi Magdalena Gardyła, Specjalista ds. Rozwoju Produktu i Jakości w Galeco. – Wyróżnia go kwadratowy profil, który nie tylko estetycznie wygląda, ale gwarantuje przede wszystkim wysoką wydajność odprowadzania wody. W takim obiekcie, zazwyczaj mającym prostą bryłę, system ten będzie się idealnie komponować.

Detal, który zmienia wszystko

Równie istotny jest surowiec, z jakiego wykonany jest system orynnowania. Gwarancją długoletniej satysfakcji jest wybór rynien stalowych, które są wytrzymałe nie tylko na zmiany temperatury czy promieniowanie UV. Stal wykorzystana w produkcji systemu STAL2 jest bardzo wytrzymała mechanicznie, dlatego sprosta dużym obciążeniom, np. śniegu. Wykonane z niej rynny są też łatwe w montażu – mówi Magdalena Gardyła z Galeco. Wprowadzoną niedawno nowością w tym systemie jest trójnik kielichowy o kącie 72 stopni. Jest w pełni kompatybilny z systemem STAL2, ponieważ jego boczne wejście ma prostokątny przekrój, dzięki czemu można swobodnie regulować kąt rury spustowej podczas jej montażu. – To najlepszy sposób na łączenie odwodnienia dachu domu z mniejszym daszkiem, wykuszem lub jaskółką, czyli elementami połaci dachowej typowej dla małych obiektów gospodarczych – dodaje Magdalena Gardyła z Galeco.

Nowoczesna i bezpieczna

Z uwagi na swoją gospodarczą funkcję, jaką pełnią garaż czy wiata stojące przy domu jednorodzinnym, niewielu inwestorów zwraca uwagę na ich estetyczne wykończenie. Budynki obok funkcji praktycznej powinny mieć także estetyczny wygląd. – A o to z łatwością zadba system STAL2 od firmy Galeco – mówi Magdalena Gardyła z Galeco. – Ten system ma dedykowaną, łatwą w montażu maskownicę, która zasłania przednią część rynny. W ten sposób można w łatwy sposób uzyskać efekt jednolitego wykończenia okapu.


Dobrze orynnowana wiata lub garaż to gwarancja bezpieczeństwa przechowywanych w nich przedmiotów. Mimo że budynki tego typu mają małe połacie dachowe, to jednak warto przyłożyć większą wagę także do estetycznego wykonania ich orynnowania.

 Tekst i zdjęcia: Galeco

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się