Strona główna | Przegląd technicznyProfit-Mata = mniejsze rachunki za ogrzewanie

Profit-Mata = mniejsze rachunki za ogrzewanie


Wybór materiałów do izolacji domu warto rozpatrywać jako długofalową inwestycję, z której korzyści będziemy czerpać w każdym sezonie grzewczym, a coraz częściej także i latem. Czym kierować się przy zakupie? Odpowiedź ekspertów brzmi – lambdą i grubością izolacji.

Lambda, określana grecką literą ?, to nic innego jak współczynnik przewodzenia ciepła. Im jego wartość niższa, tym mniejsze są straty ciepła przez przegrodę. Jednocześnie zmniejsza się zapotrzebowanie na energię do ogrzania domu – pomieszczenia nie tracą ciepła przy niskich temperaturach na zewnątrz zimą, jak również nie nagrzewają się podczas upałów (mieszkańcy źle zaizolowanych domów borykają się z przegrzewanymi pomieszczeniami). Lambda wpływa na opór cieplny – ważny współczynnik w izolacyjności termicznej, wyrażony parametrem R – będący wynikiem ilorazu grubości materiału i lambdy.
Profit-Mata to izolacja z wełny mineralnej szklanej o podwyższonych właściwościach izolacyjnych. Jest to produkt samonośny, co oznacza że przy poprawnym docięciu nie wymaga sznurkowania między krokwiami i jednocześnie zapewnia trwałe i szczelne wypełnienie izolowanej przestrzeni. Niski współczynnik przewodzenia ciepła (?D = 0,035 W/mK) pozwala uzyskiwać opór cieplny przegrody na poziomie wymaganym dla domów o niewielkim zapotrzebowaniu na energię cieplną. Profit-Mata jest materiałem niepalnym (klasa reakcji na ogień A1) oraz stanowi doskonałą izolację akustyczną.
Źródło: Isover
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się