Strona główna | Przegląd technicznyPodwieszana fasada

Podwieszana fasada

SwissporVENTO System to pierwszy podwieszany system wentylowanej fasady, w którym zastosowano termoizolację Neopor®.

System od lat stosuje się w Szwajcarii, gdzie rocznie układa się go ponad 200 tys. m2. Zaprojektowany przez praktyków produkt na pierwszym planie stawia szybką i czystą obróbkę materiału.

Płyty ocieplające swissporLAMBDA VENTO produkuje się ze srebrnoszarego Neoporu®. Płyty posiadają pióra i wpusty, na przedniej powierzchni znajdują się fabryczne nacięcia. Płyty docina się zwykłymi narzędziami, podczas cięcia nie pojawia się pył, który mógłby podrażniać skórę.

Najpierw cały obiekt ociepla się. Płyt nie klei się przy tym do podłoża, lecz mocuje kołkami. Następnie w nacięcia w płytach wkłada się systemowe poziome profile aluminiowe, które skręca się z pionowymi drewnianymi łatami. Po nawierceniu łat specjalną spiralną wiertarką i muru wiertarką do metalu, przy pomocy śrub dystansowych RSD marki Rogger można wypoziomować i ostatecznie zamocować konstrukcję nośną fasady.

Dzięki temu, że płyty mocuje się do podłoża kołkami (jeden kołek na płytę), nadają się one do recyklingu i ponownego użycia. Współczynnik ?R płyt wynosi 0,032 W/(mK).

Źródło: Dachy, nr 10 (166) 2013
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się