Strona główna | Przegląd technicznyPłyta bitumiczna o profilu dachówki

Płyta bitumiczna o profilu dachówki

Firma Onduline Materiały Budowlane Sp z o.o.  poszerza swoją ofertę o nowe płyty faliste o nazwie Onduvilla. 

fot. Onduline Materiały Budowlane

Produkt jest wytrzymały, łatwy w montażu i łączy zalety klasycznej płyty bitumicznej Onduline z estetyką tradycyjnych dachówek.

Płyty Onduvilla swoim wyglądem przypominaja dachówkę ceramiczną. Sposób wytwarzania nowych płyt jest identyczny jak w przypadku klasycznych płyt Onduline. Gwarantuje to sprawdzoną już wysoką jakość oraz całkowitą nieprzemakalność pokrycia.

Niewątpliwą zaletą nowych płyt jest ich oryginalny profil oraz niewielka waga. Falisty profil pasów zwiększa efektywność wentylacji przestrzeni dachowej i poprawia izolację termiczną. Prawidłowa wentylacja zabezpiecza z kolei pokrycie przed kondensacją wilgoci na wewnętrznej stronie pokrycia.
Niewielka waga materiału – płyty te należą do pokryć bardzo lekkich, metr kwadratowy pokrycia waży tylko 4 kg – znacznie obniża koszty transportu, zmniejsza przekroje więźby dachowej oraz ułatwia montaż. Dzięki niewielkiemu ciężarowi płyty nie obciążają drewnianej konstrukcji dachu.

Dodatkowym atutem nowych płyt bitumicznych Onduvilla jest ich szybki i łatwy montaż; nie wymaga on użycia specjalistycznych narzędzi i jest tak prosty, że z powodzeniem można go wykonać samodzielnie. Wszelkie niezbędne akcesoria można kupić w zestawie razem z płytami.

Ponadto system Onduvilla nie wymaga mocowania na podłożu pełnym. Zastosowanie łat o odpowiednim rozstawie bądź deskowania ażurowego pozwala ograniczyć zużycie drewna nawet o 50%, co przy dzisiejszych cenach materiałów budowlanych jest dość istotnym parametrem warunkującym zakup.

Płyty Onduvilla mogą z powodzeniem służyć jako materiał wykończeniowy dachów w obiektach budowlanych wszelkiego typu (garaży, wiat, altan, domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych). Polecane są do układania na dachach o mało skomplikowanej powierzchni, a najlepiej wyglądają na dużych połaciach dachu.

Źródło: Dachy, nr 7 (115) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Onduline kupiła Tallant Industries Inc.
Wielowarstwowa izolacja termorefleksyjna Onduterm
Więc chodź pomaluj swój dach...farbą Ondupaint
Bitumiczne taśmy izolacyjneDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się