Strona główna | Przegląd technicznyPłynna izolacja

Płynna izolacja

Firma Franken Systems® to kolejny producent systemów płynnych uszczelnień wchodzący na rynek polski.

Fot. Durabud

Ta niemiecka firma inwestująca od 20 lat w badania nad udoskonaleniem właściwości płynnych żywic opatentowała unikalną technologię poliuretanów hybrydowych, łączącą nie tylko wszystkie klasyczne zalety uszczelnień płynnych (bezszwowe łączenia, łatwość uszczelnienia skomplikowanych kształtów, prostota aplikacji, obróbka na zimno, okres użytkowania wynoszący 25 lat, trwale elastyczne, mostkujące rysy), ale dodała do nich nowe właściwości, których konkurencyjne wyroby jeszcze nie posiadają.

Przykładem takiego uszczelnienia jest jednokomponentowa żywica o nazwie Frankosil® 1 K, w której kumulują się wszystkie pozytywne cechy uszczelnień płynnych. Jest to produkt całkowicie pozbawiony rozpuszczalników, środków zmiękczających oraz substancji szkodliwych dla zdrowia. Jest też odporny na działanie alkaliów – żywica nie wymaga zabezpieczenia przed położeniem płytek.


Fot. Durabud

Wskaźnik paroprzepuszczalności µ = 570 sprawia, że Frankosil nadaje się na zawilgocone podłoża – można go nakładać na zawilgocone podłoża mineralne bez konieczności użycia gruntu. Aplikacja na większości innych podłoży również nie wymaga gruntowania.

Dzięki długiemu czasowi gęstnienia Frankosilu (ok. 90 min.) prace można prowadzić wyjątkowo starannie i bez pośpiechu. Izolacja staje się odporna na działanie deszczu już po 1 godzinie. Możliwa aplikacja od –5°C.


Fot. Durabud

Uszczelnienie Frankosil występuje w kolorach jasnoszarym (RAL 7001) oraz czarnym.

Dostępny jest w opakowaniach 6, 14 i 25 kg. W razie niewykorzystania całej pojemności, pojemniki pozwalają na szczelne zamknięcie i ponowne użycie wyrobu za jakiś czas.

Dla zainteresowanych wykonawców firma oferuje bezpłatny pakiet startowy – więcej informacji pod numerem podanym na znajdującej się niżej reklamie.

Źródło: Dachy, nr 6 (210) 2017
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się