Orea 9 Wienerberger - dachówka XXI wieku
Co łączy dachówkę i najnowsze laptopy? To płaska, nowoczesna forma, która sprawia, że tablet i dachówka Orea 9 mogą stać obok siebie jako symbole postępu technologicznego trzeciego milenium.

XXI wiek – czas, gdy po niebie latają drony, po ulicach jeżdżą elektryczne auta, a na wycieczkę można polecieć w kosmos. W tym niezwykle szybko zmieniającym się środowisku, gdzie trendy pojawiają się, by następnego dnia zniknąć, budowa domu jest nadal przedsięwzięciem wymagającym czasu i rozwagi. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, jako że dom jest inwestycją na lata i każdy detal może decydować o naszym komforcie, bezpieczeństwie i zdrowiu.

Dlatego płaskie dachówki Orea 9 z oferty firmy Wienerberger, renomowanego producenta ceramiki budowlanej, łączą nowoczesność formy i procesu produkcji z wielowiekową tradycją ceramiki. Podczas gdy świat się zmienia, pewne rozwiązania pozostają od lat skuteczne i wciąż są powszechnie stosowane. Należą do nich ceramiczne dachówki, łączące w sobie moc ziemi – gliny, z której są wytwarzane - i nowoczesną technologię, która wpływa na minimalizację ich formy. Można je porównać do komputera, który z dużego i niezgrabnego ewoluował dzisiaj do formatu cieniutkiego laptopa. Tak samo jest z dachówkami, które pokonały drogę od nieregularnych płyt z gliny do idealnie wyważonych, wymiarowo powtarzalnych ceramicznych elementów.

Taka właśnie jest Orea 9, dachówka XXI wieku, łączącą w sobie najlepsze elementy tradycyjnej dachówki ceramicznej z dynamiką współczesności. Dachówka ceramiczna towarzyszy ludzkości od setek lat i pomimo ciągłej ewolucji, cały czas zachowuje najważniejszy element swojej charakterystyki – zaczerpniętą z gliny naturalność i trwałość gotowego rozwiązania ceramicznego. Niemniej jednak, chcąc iść z duchem czasu, w procesie produkcji sięgamy po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i nieustannie dążymy do perfekcji – mówi Konrad Zalewski, Menadżer Produktu ds. Pokryć Dachowych, Wienerberger. I podkreśla: Dachówki z naszej linii Orea 9 doskonale wyglądają na dachu ułożone w sposób tradycyjny, jak i mijankowy. Ponadto mogą być wykorzystane jako element elewacji, przełamując stereotypowe myślenie o dachu i ścianie ceramicznej i przekraczając granicę między nimi.
Płaska dachówka Orea 9 jest stosunkowo duża i posiada zamki charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, dzięki którym proces jej układania przebiega łatwo i szybko. Każda dachówka jest wypalana w osobnej formie, co zapewnia najwyższą jakość produktu, a także sprawia, że pokrycia mają doskonały, powtarzalny kształt. Orea 9 jest całkowicie płaska, odpowiada na najnowsze trendy minimalizmu w architekturze, a jej konstrukcja pozwala na umieszczenie jej również na elewacji budowli. Duży format, proste krawędzie i wyraźne linie podziału dają architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej stylistyce. Źródło: Wienerberger
Data publikacji: 2016-10-28
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Nowe folie
Okno dachowe FTP-V Electro
Automatyczny nawiewnik V40P
Płyta dachowa
Folia drenażowa na dachu odwróconym
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania