Strona główna | Przegląd technicznyNowa dachówka betonowa

Nowa dachówka betonowa

W ostatnich latach na polskim rynku pokryć dachowych daje się zaobserwować dwa trendy: rosnące zainteresowanie dachówkami płaskimi oraz modę na ciemne kolory dachów.

Fot. Monier Braas

Biorąc to pod uwagę, marka Braas zdecydowała się wyprodukować dachówkę, nawiązującą do cieszącego się dużą popularnością modelu Tegalit Cisar. Jest to innowacyjna dachówka betonowa Tegalit Protegon.

Nowy produkt wyposażony jest w technologię odbijającą promieniowanie podczerwone, co obniża nagrzewanie się dachu od spodu nawet o 10°C. Efekt ten zapewnia zastosowanie do jej produkcji pigmentów odbijających promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce.


Fot. Monier Braas

Za sprawą tych pigmentów Tegalit Protegon odbija do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu dachówki nagrzewają się od spodu nawet o 10°C mniej. W efekcie, podczas upałów mamy niższą temperaturę na poddaszu i możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd.

Sprawdzona gama kolorystyczna oraz prosty i nowoczesny design dachówki Tegalit Protegon pozwolą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Źródło: Dachy, nr 3 (159) 2013

CZYTAJ WIĘCEJ

Cementowe dachówki, betonowe myślenie
Dachówka cementowa w technologii cisar
Lekka cementowa karpiówka
Płyta z włóknocementu
Montaż przejść dachowych. W pokryciu z dachówek betonowych i blachodachówek
Dlaczego dachówka? Cz. 1 Ceramika i cement
Dachówka cementowa z nową powłoką
Beton jako nowoczesny materiał dachowy
Betonowa dachówka Bałtycka marki BraasDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się