Strona główna | Przegląd technicznyMembrana dachowa

Membrana dachowa

Creaton Quattro to wielowarstwowa, otwarta dyfuzyjnie ekstrudowana membrana dachowa, nadająca się do układania na deskowaniu.

Fot. Creaton

Jej strukturę tworzy włóknina PES i dwie monolityczne powłoki z polimeru TPU. Membranę można stosować na konstrukcjach wentylowanych i niewentylowanych, jako folię układaną na krokwiach, na sztywnym podłożu lub na deskowaniu.


Odwrotna strona membrany posiada dodatkowy pasek kleju, który ułatwia prowizoryczne zamocowanie w celu późniejszego zgrzania lub zaklejenia. TPU użyte w powłoce ułatwia łączenie środkami do łączenia miejscowego lub zgrzewanie urządzeniami na gorące powietrze. Wyrób jest odporny na preparaty impregnacyjne, olej z pił spalinowych, zgniliznę drewna i pleśń chemiczne środki impregnujące. Jako akcesoria oferowane są pasy do zakrywania kontrłat w przypadku potrzeby ich zabudowy. Producent podkreśla odporność membrany na rozdzieranie i jej dobrą rozciągliwość.

Źródło: Dachy, nr 1 (193) 2016
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej