Strona główna | Przegląd technicznyKoma Plus - Innowacyjne podejście do palników

Koma Plus - Innowacyjne podejście do palników

Koma Plus to profesjonalna linia palników gazowych produkcji polskiej firmy Koma. Celem rozwiązań zastosowanych w palnikach tej linii jest poprawa ergonomiczności, zmniejszenie zużycia gazu oraz znaczna eliminacja emisji dwutlenku siarki, tlenku azotu, tlenku i dwutlenku węgla do atmosfery.


Całkowite spalanie gazu pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów eksploatacyjnych i ekonomicznych. Przy takim spalaniu płomień charakteryzuje się niebieską barwą. Uzyskanie takiego efektu umożliwia zastosowanie turbo-dyszy o odpowiednich średnicach otworów zasysających powietrze oraz dyfuzora w odpowiednim rozmiarze.


Obrotowa końcówka rękojeści zapobiega skręcaniu węża podczas pracy

Dostający się pod ciśnieniem do turbo-dyszy propan-butan zasysa powietrze przez cztery otwory. W turbo-dyszy powstaje mieszanka gazowo-powietrzna, która następnie przez dyszę przemieszcza się do dyfuzora. Wychodzący z dyfuzora płomień zasysa jeszcze dodatkową ilość powietrza, które jest niezbędne do pełnego spalenia gazu.


Dzięki kompatybilności łączników i dyfuzorów montaż jest szybki i prosty, a zastosowanie turbo-dyszy znacznie podnosi wydajność palnika oraz eliminuje emisję tlenku węgla

Takie rozwiązanie konstrukcyjne daje znacznie korzystniejsze parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi palnikami. Zastosowanie obrotowej końcówki przy rękojeści wyeliminowało niekorzystne zjawisko skręcania się węża podczas pracy, a spiralna odgiętka zabezpiecza przed łamaniem się węża w miejscu najbardziej narażonym na zgięcia.

Wszystkie elementy palników linii Koma Plus (dyfuzory, łączniki oraz rękojeść) są ze sobą kompatybilne, dzięki czemu użytkownik ma możliwość konfiguracji palników według uznania i dostosowania ich do własnych potrzeb.

W celu zmniejszenia ciężaru palnika dyfuzory oraz łączniki wykonano z tytanu, czyniąc tym samym pracę łatwiejszą i mniej uciążliwą.

Źródło i zdjęcia: PPUH Koma Sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koma Solidną Firmą
Nowości w Linii profesjonalnej Specjal Koma
Koma Gepardem Biznesu
Koma dba o środowiskoDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się