Strona główna | Przegląd technicznyKlej do płyt termoizolacyjnych

Klej do płyt termoizolacyjnych

Iso-VestaBond to gotowy do użycia, jednoskładnikowy, samorozprężający się klej poliuretanowy do mocowania płyt termoizolacyjnych na dachach płaskich i nachylonych pod niewielkim kątem.

Fot. isobouw

Według producenta, Iso-VestaBond zmniejsza nakłady pracy do 30% w porównaniu ze standardowymi klejami poliuretanowymi. Uzyskane połączenie jest odporne na ssanie wiatru. Dzięki dokładnemu dozowaniu zużycie jest niskie. Nadaje się także do powierzchni pionowych.


Fot. isobouw

Jedno opakowanie (puszka) wystarcza do zamocowania płyt na powierzchni do 14 m2 – z zastosowaniem 3 pasków kleju na 1 m2. Klej jest elastyczny i nie kruszy się z czasem, optymalnie wygładza nierówności podłoża do 10 mm. Nie zawiera rozpuszczalników i nie rozpuszcza styropianu, jest odporny na wiele chemikaliów i farb, a także benzynę i oleje. Środek wykazuje dobrą przyczepność do piaskowanych pap bitumicznych, betonu, wełny mineralnej, styropianu, płyt z twardej pianki PIR/PUR, stali nierdzewnej i włóknocementu. Płyty można dalej obrabiać już po upływie godziny od przyklejenia. Klej nadaje się do użycia już od temperatury –5°C.

Źródło: Dachy, nr 1 (205) 2017
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej