Strona główna | Przegląd technicznyJeszcze więcej przestrzeni na poddaszu - lukarna Velux

Jeszcze więcej przestrzeni na poddaszu - lukarna Velux


Firma Velux wprowadza do oferty innowacyjne rozwiązanie, które zapewni jeszcze więcej przestrzeni, światła i świeżego powietrza na poddaszu. Lukarna Velux to pierwsza na polskim rynku taka alternatywa dla tradycyjnej lukarny dachowej.

W przeciwieństwie do standardowej lukarny, instalacja rozwiązania Velux nie wiąże się z budową skomplikowanej konstrukcji na dachu. Okna dachowe montowane są w formie lukarny dzięki wykorzystaniu gotowego zestawu wysokiej jakości elementów instalacyjnych, idealnie dopasowanych do okien. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku – okna wystają maksymalnie 60 cm ponad dachem. Dla użytkowników największa różnica widoczna jest jednak od środka pomieszczenia, które zyskuje więcej przestrzeni. To doskonałe rozwiązanie w przypadku renowacji lub adaptacji poddasza. Pomoże przekształcić ciasne i ciemne wnętrza w komfortowe i pełne światła miejsca do życia. Takie połączenia okien wyglądają bardzo efektownie i dają jeszcze większą swobodę aranżacji – podkreśla Monika Kupska-Kupis, architekt Velux.


Jeszcze więcej światła

Okna dachowe, zamontowane z wykorzystaniem nowego rozwiązania firmy Velux, nie tylko pozwalają cieszyć się panoramicznym widokiem, ale przede wszystkim doprowadzają do pomieszczenia jeszcze więcej światła dziennego i świeżego powietrza. Jak pokazały wyniki badania Grupy Velux „Barometr Zdrowych domów”, Polacy uznali te czynniki za kluczowe dla dobrego samopoczucia w mieszkaniu. Lukarna Velux idealne wpisuje się w te potrzeby. Cieszymy się, że wprowadzając nowe rozwiązanie zapewniamy klientom to, czego oczekują - możliwość poprawy jakości życia na poddaszu, poprzez wykorzystanie okien dachowych – zaznacza Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy Velux. Lukarna Velux daje użytkownikom bardzo dużą elastyczność. W zależności od potrzeb i możliwości mogą zdecydować się na montaż okien z górnym lub dolnym systemem otwierania, a także klapowo-obrotowych. Dla większego komfortu, mogą także wyposażyć okna w system sterowania elektrycznego Velux Integra® oraz dodatkowe akcesoria: markizy lub rolety wewnętrzne.

 

Zestaw elementów montażowych

W gotowym zestawie konstrukcyjnym znajdują się: zestaw izolacyjny BDX wraz z izolacją przeciwwilgociową BFX, elementy oblachowania zewnętrznego, system kołnierzy uszczelniających oraz belki wspierające i belki, które są elementem wykończenia wewnętrznego. Wszystkie elementy przygotowane są pod wymiar i doskonale do siebie pasują, co znacznie przyspiesza to prace montażowe. Zastosowanie sprawdzonych, systemowych rozwiązań firmy Velux gwarantuje doskonałe parametry termoizolacyjne i szczelny montaż.


Lukarna Velux może być instalowana w dachach o kącie nachylenia między 35 a 70°. Przed rozpoczęciem montażu należy zaprojektować i przygotować otwór w konstrukcji dachu, zgodnie z projektem, zależnie od ilości okien w zestawie. Minimalna szerokość otworu dachowego to 1,68 cm, zaś maksymalna możliwa do uzyskania to 2,48 cm. Zestaw składający się z 4 okien można stworzyć z dowolnych okien dachowych Velux o wymiarach 78 x 118 cm, 94 x 118 cm lub 114 x 118 cm, zaś zestaw składający się z 6 okien, tylko z okien o rozmiarze 78 x 118 cm. W sprzedaży od kwietnia 2017 roku.

Źródło: Velux

CZYTAJ WIĘCEJ

Nagroda dla okien Velux
Konkurs Velux dla studentów rozstrzygnięty
Okno z pakietem wyciszającym deszcz. Opatentowane rozwiązanie Velux
Nowa Generacja okien VELUX wyznaczy nowe standardy
Złoty medal dla Nowej Generacji okien Velux
Nowa konstrukcja okien Velux z ThermoTechnology
Polska strategicznym i wzrostowym rynkiem dla Grupy Velux
Trzyszybowe okna dachowe VeluxDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się