Farba Cynkobond zabezpieczy metalowe pokrycie dachowe
Ocynkowana blacha to jeden z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokrywania dachu, a także wykonywania obróbki blacharskiej, budowy ścian budynków gospodarczych czy różnego rodzaju elementów małej architektury ogrodowej. Niestety, mimo że jest to bardzo wytrzymałe tworzywo, również ono pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych może poddać się działaniu korozji. W skutecznej walce z rdzą wspomoże nas specjalistyczna farba dekoracyjno-ochronna Cynkobond firmy Den Braven, która zabezpieczy istniejące ubytki i zapobiegnie nowym ogniskom.

Poliwinylowy sposób na walkę z korozją
Wszystkie przedmioty wykończenia domu i ogrodu umiejscowione na zewnątrz, a zwłaszcza pokrycie dachowe, poddawane są ciężkiej próbie. Deszcz, mróz, promieniowanie UV czy długotrwała wilgoć to czynniki, które wywierają niekorzystny wpływ na trwałość dekoracyjnych i konstrukcyjnych elementów.
W przypadku ocynkowanej blachy destrukcyjny wpływ trudnych warunków objawić się może w postaci rdzy. Rudy nalot stanowiący przejawy postępującej korozji nie tylko obniża wartość estetyczną przedmiotów, ale przede wszystkim zmniejsza ich trwałość, a w ekstremalnych przypadkach może doprowadzić do całkowitego zniszczenia i konieczności kosztownych napraw bądź całkowitej wymiany. Sposobem, aby zapobiec tego typu sytuacjom, jest odpowiednie zabezpieczenie metalowych elementów. Należy jednak pamiętać, że blachy i pokrycia dachowe wykonane z ocynku są to podłoża bardzo trudne do malowania ze względu na zmniejszoną przyczepność większości powłok malarskich do gładkich powierzchni.
W tej roli doskonale sprawdzi się jednoskładnikowa, dekoracyjno-ochronna farba Cynkobond firmy Den Braven. Preparat stworzony na bazie poliwinylu to podkład i warstwa nawierzchniowa połączone w jednym produkcie. Dzięki temu skraca się czas wykonywanych prac, a jednocześnie nie generuje się kosztów związanych z zakupem dodatkowych środków. Farba za sprawą specjalnej receptury nie spływa i nawet po wyschnięciu tworzy elastyczną oraz jedwabistą powłokę, pozbawioną skaz w postaci zmarszczeń i chropowatości. Stanowi ona nie tylko dekoracyjną warstwę, ale i skuteczną ochroną elementów narażonych na działanie czynników atmosferycznych i korozję.
W walce z rdzą na różnych frontach
Specjalistyczna farba ochronna Cynkobond firmy Den Braven to nie tylko środek, który tworzy estetyczną i trwałą powłokę, ale również uniwersalny sposób na walkę z korozją. Preparat doskonale nadaje się bowiem nie tylko do powierzchni ocynkowanych, ale i różnego rodzaju podłoży wykonanych z stali, aluminium, fosforanowych i żeliwnych, a co więcej sprawdzi się również w przypadku tynków cementowo-wapiennych oraz betonu. Ważne, by malowaną powierzchnię przed położeniem farby dokładnie oczyścić, odtłuścić i usunąć z niej luźno związane z nią kawałki rdzy. W przypadku właściwie przygotowanego podłoża Cynkobond gwarantuje bardzo dobrą przyczepność, co w połączeniu z krótkim czasem schnięcia pozwala z łatwością zastosować go nawet na pochyłych i pionowych płaszczyznach, jak np. dachy czy elewacje.
Dodatkową zaletą jest łatwy sposób nanoszenia preparatu. Zaaplikować go można na różne sposoby - pędzlem, wałkiem natryskiem pneumatycznym czy natryskiem hydrodynamicznym, dostosowując metodę do wielkości i kształtu malowanego elementu. Warto również zwrócić uwagę na bogatą paletę kolorystyczna farb Cynkobond. Przy ich pomocy można stworzyć półmatową warstwę w jednym z 8 kolorów z palety RAL. W ten sposób zmniejsza się problem z dopasowaniem kolorystyki do znajdujących się pobliżu pozostałych elementów, a wykonana naprawa będzie pełnić również dekoracyjną funkcję.
Zadziałanie we właściwy sposób na rdzę jest skutecznym sposobem walki z korozją. Dekoracyjna farba Cynkobond firmy Den Braven, dzięki swym ochronnym właściwościom pozwoli we właściwym czasie uderzyć w rdzę i skutecznie zabezpieczyć pomalowaną powierzchnię.
Produkt dostępny jest w puszkach metalowych o pojemności 0,8; 5 i 10 l.
Źródło i zdjęcie: Den Braven
Data publikacji: 2014-10-28
CZYTAJ WIĘCEJ
Więc chodź pomaluj swój dach...farbą Ondupaint
ROOF PAINT 60 - nowość w ofercie szwedzkich farb Scala
Do wyboru, do koloru. Farby wykończeniowe Express
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Nowe folie
Okno dachowe FTP-V Electro
Automatyczny nawiewnik V40P
Płyta dachowa
Folia drenażowa na dachu odwróconym
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania