Strona główna | Przegląd technicznyDrabina dachowa

Drabina dachowa

Drabina dachowa Krause z pałąkiem łączącym do kalenicy to doskonałe narzędzie do wykonywania precyzyjnych prac dekarskich. Drabinę cechują stabilne, wygięte szczeble, które znacznie ułatwiają utrzymanie równowagi, zapewniając bezpieczeństwo i komfort prowadzonych prac.

Fot. Krause

Drabina dostępna jest w wersji aluminiowej, drewnianej lub aluminiowo-drewnianej – w ostatnich dwóch wersjach podłużnice wykonano z wodoodpornego, klejonego drewna warstwowego. Występuje w różnych długościach: od 2,25 m (8 szczebli) do 5,05 m (18 szczebli).


Fot. Krause

Dodatkowym atutem jest sposób mocowania. Montuje się ją na powierzchni dachu przy pomocy specjalnego pałąka (zamiast haków dachowych), który umożliwia pracę na powierzchniach o różnym nachyleniu. Pałąk umożliwia mocowanie do kalenicy bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi – drewniana nakładka pozwala optymalnie rozłożyć obciążenie i chroni dachówki przed stłuczeniem. Łatwe i ciche przemieszczanie pałąka po dachówkach umożliwia kółko z pneumatyczną oponą oraz uchwyt poprzeczny.

Źródło: Dachy, nr 4 (208) 2017
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej