Strona główna | Przegląd technicznyDachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna

Unowocześniona wersja dachówki ceramicznej.

fot. RuppCeramika

Rubin marki RuppCeramika pojawiła się na rynku w ubie-głym roku. Najnowszy model oznaczono symbolem 13V. Ta ekskluzywna dachówka należy do holenderek płaskich

Rubin 13V powstał we współpracy inżynierów z mistrzami dekarskimi. Dzięki temu produkt zyskał nowe innowacyjne parametry oraz jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd. Dekarze docenią takie zalety, jak m.in. duży zakres przesuwu (do 30 mm) oraz nie-wielka waga pojedynczej dachówki (3,2 kg). Właściwości te pozwalają na stosowanie tej dachówki zarówno na dachach nowych, jak i remontowanych. Inwe-storzy cieszą się z szerokiej gamy kolorystycznej oraz niezwykle harmonijnego i eleganckiego wyglądu połaci dachu. Bogata paleta barw umożliwia stworzenie wyjątkowego dachu podkreślającego niepowtarzalny charakter domu i jego mieszkańców. Można wybierać zarówno w matowych odcieniach miedzi, brązu i antracytu oraz połyskujących kasztanu, koloru tekowego, czarnego kryształu i brylantu. Głęboką barwę pokrycia uzyskano dzięki barwieniu dachówek w masie (oprócz miedzianego i kasztanowego) – odcień dachu nie zmienia się nawet w tych miejscach, gdzie niezbędne jest docięcie dachówek.

Architekci wysoko cenią sobie swobodę i możliwość nietypowych zastosowań Rubina 13V, gdyż model ten można układać już na dachach pochylonych pod kątem 16°.

Rubin 13V jest wyjątkowo odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, mróz czy promienie UV. Pokrycie dachowe jest więc nie tylko piękne, ale i praktyczne oraz wymaga jedynie niewielkich zabiegów konserwacyjnych.

Oprócz dachówki podstawowej dostępne są także kształtowe oraz akcesoria dachowe.

Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria systemowe do dachów ceramicznych
Badania dachówek ceramicznych
Nowy ceramiczny dach kaplicy
Włoskie dachówki ceramiczne
Dachówka ceramiczna poza konkurencją
Rombowa dachówka ceramiczna
Rzecz o dachówkach ceramicznych. Między klasyką a nowoczesnością
Etex Group otworzył nowoczesną fabrykę dachówek ceramicznych CREATONDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się