Strona główna | Przegląd technicznyCzysty remont poddasza, czyli nowy system izolacji nakrokwiowej

Czysty remont poddasza, czyli nowy system izolacji nakrokwiowej

Na tegorocznych Targach Budma swoją premierę miał innowacyjny system izolacji nakrokwiowej, opracowany przez ISOVER we współpracy z firmą Wkręt-Met. To nowatorskie rozwiązanie termorenowacji dachu skośnego nie wymaga podczas montażu żadnej ingerencji w część mieszkalną budynku.

System izolacji nakrokwiowej montowany jest w dachu skośnym jako izolacja dodatkowa lub podstawowa. Umożliwia np. wymianę pokrycia dachu z dodatkową warstwą izolacji lub ocieplenie poddasza w sposób eksponujący więźbę dachową.

Izolacja w tym rozwiązaniu montowana jest na krokwiach i przenosi obciążenie pokrycia dachowego. Rozwiązanie pozwala także na eliminację liniowych mostków liniowych.

Zastosowanie wełny szklanej znacząco poprawia izolacyjność cieplną, bezpieczeństwo pożarowe dachu i skuteczność przegrody dachowej pod względem akustycznym. Zabezpiecza konstrukcję dachu przed zawilgoceniem - system umożliwia odparowanie wilgoci na zewnątrz, a paroizolacja chroni także przed wnikaniem wilgoci w konstrukcję dachu.

"Prace montażowe odbywają się wyłącznie na zewnątrz domu. Nie są one zatem uciążliwe dla domowników, którzy w tym czasie mogą bez przeszkód użytkować poddasze. System daje także nowe możliwości w postaci estetycznej aranżacji poddasza z widoczną konstrukcją dachu, jak również poprawia stabilność konstrukcji dachowej - deska montażowa usztywnia dach w kierunku podłużnym i poprzecznym" - mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER.

Składniki systemu izolacji nakrokwiowej:

  • płyty z wełny szklanej Taurus
  • wysokoparoprzepuszczalna membrana wstępnego krycia ISOVER Draftex premium,
  • paroizolacja Vario XtraSafe,
  • wkręty Wkręt-Met WKCP-8xL z podkładką KD-03-W9 do mocowania kontrłat,
  • wkręty WHT-6XL do mocowania łat drewnianych
Źródło i zdjęcie: ISOVER

CZYTAJ WIĘCEJ

Ocieplenie nakrokwiowe
System izolacji nakrokwiowej
Izolacja nakrokwiowa - funkcjonalna i estetyczna
Izolacja nakrokwiowa
Projekt domu z możliwością adaptacji poddaszaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się